Kuzey Ege & İstanbul Turu (Yaz Dönemi) Tur Programı

kalbiniz ege'de kalacak

KUZEY EGE ve İSTANBUL


Şirince - Alaçatı -Bozcaada - Ayvalık - Cunda Adası -Geyikli Assos - Çanakkale - Gelibolu - İstanbul - Saraylar - Müzeler


CUNDA ADASI'NDA TEKNE TURU + İSTANBUL'DA BOĞAZ TURU

 

 

Kalkış Yerleri: Adana İstasyon Meydanı
PROGRAM
1. Gün: 1. Gün
Saat 18.00'da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 18.30 da Şirince'ye hareket ediyoruz.

2. Gün: 2.Gün
Sabah Şirince'ye varış ve doğayla baş başa alacağımız yöresel tatlarla zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Şirince'nin buram buram tarih kokan sokaklarında yürüyüş yapacağız. Burada isteyen konuklarımız yöre meyveleriyle yapılmış şaraplardan satın aldıktan sonra Alaçatı'ya hareket. Son yılların gözde turizm merkezi Alaçatı'nın şirin sokaklarını gezdikten sonra buraya özgü Damla Sakızlı Türk Kahvesi ile günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Alaçatı'daki serbest zamanımızın ardından İzmir’e hareket. Kordon Boyu, Tarihi Saat Kulesi, Kemeraltı Çarşısı gezilerimizin ardından 4* Otele yerleşme, alacağımız akşam yemeği sonrası dinlenme.

3. Gün: 3. Gün
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ayvalık'a hareket ediyoruz. Sahil manzaralı yolculuğumuzun ardından Ayvalık'ta ilk olarak Şeytan Sofrası'na çıkıyoruz. Masmavi deniz ve yemyeşil adacıkların oluşturduğu eşsiz tabloyu izledikten sonra Ayvalık içinden geçerek Cunda Adasına hareket ediyoruz. Cunda Adasında kısa yemek molası sonrası tekne turumuza çıkıyoruz. Birbirinden şirin adaların kıyısında ege denizinin masmavi koylarında vereceğimiz yüzme molası ile deniz ve güneşin tadını çıkaracağız. Tekne turumuzun ardından Güre’de konaklayacağımız 4* Otele hareket ediyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası dinlenme.

4. Gün: 4. Gün
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Assos'a hareket. Tarihi çarşısı ve otantik taş sokaklarıyla sizleri büyüleyecek Ege kenti Assos'ta yapacağımız gezi sonrasında Geyikli'ye gidiyoruz. Buradan feribotla Bozcaada'ya geçiyoruz. Rengârenk çiçekler ve sarmaşıklarla donatılmış otantik sokaklarda yapacağımız yürüyüş esnasında Türk ve Rum evlerini göreceksiniz. Çarşı gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz Bozcaada'nın ünlü Ayazma Plajı'nda zamana göre denize girebilirler. Ekstra öğle yemeği sonrasında Bozcaada'dan ayrılıp Çanakkale'ye hareket. 4* Otele yerleşme, akşam yemeği ve dinlenme.

5. Gün: 5. Gün
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından arabalı vapurla Gelibolu'ya hareket ediyoruz. Çanakkale savaşının en ağır yaşandığı ve Gelibolu'da şehitlikleri geziyoruz. Conkbayırı, Kilit Bahir, Settülbahir, Eceabat, Abide gezilerimizi yapıp ekstra öğle yemeğimizin ardından Marmara Adası ve Marmara Denizi manzarası eşliğinde Tekirdağ yol üzeri İstanbul'a gidiyoruz. 4* Otel'e varış ve odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıp İstanbul gece turuna çıkıyoruz. Taksim - Beyoğlu - Çiçek Pasajı turumuzun ardından otele dönüş ve geceleme.

6. Gün: 6. Gün
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İstanbul'da ilk olarak 1453 Panorama Müzesini ziyaret ediyoruz. İstanbul Fethinin canlandırıldığı görsel müzeden etkileneceksiniz. Müze gezimizin ardından tarihi yarımadaya gidiyoruz. Yarımadada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Sultan Ahmet Meydanı'nda Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Dikilitaş gezilerimizi yapıp konaklayacağımız 4* Otele gidiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrası Kumkapı'ya hareket ediyoruz. Kumkapı'da vereceğimiz serbest zaman sonrası geceleme otelde.

7. Gün: 7. Gün
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelimizden ayrılıp Boğaz Turumuzu yapmak üzere Kabataş İskelesi’ne gidiyoruz.  Buradan tekne ile boğaz turumuza çıkıyoruz. Dolmabahçe Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Ortaköy Camii, Galatasaray Adası, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı, Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi / 15 Temmuz Köprüleri, Beylerbeyi Sarayı ve birçok yalı ve kasrı göreceğimiz Boğaz Turumuzu yapıyoruz. Boğaz turu sonrası Çamlıca Tepesine çıkmak üzere aracımız ile hareket ediyoruz. Boğaz manzaralı kahve molası sonrasında Çamlıca Tepesi’nden ayrılıp Adana’ya hareket ediyoruz. Bolu – Ankara – Aksaray – Pozantı yol güzergâhından tahmini 23.30 – 01.00 sularında Adana’ya geç saatte varış. Samba Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler


* LÜKS TURİZM OTOBÜSLERİ İLE ULAŞIM
* 1. GÜN ŞİRİNCE'DE YÖRESEL KAHVALTI
* İZMİR'DE 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,
* AYVALIK & GÜRE'DE 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,
* ÇANAKKALE'DE 3* & 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,
* İSTANBUL'DA 4* OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,
* OTELLERDE 5 AÇIKBÜFE KAHVALTI,
* OTELLERDE 5 AÇIK BÜFE & SET MÖNÜ AKŞAM YEMEĞİ,
* OTEL HAMAM, SAUNA HAVUZ KULLANIMLARI,
* CUNDA ADASI TEKNE TURU,
* BOĞAZ TURU,
* ÇANAKKALE - GELİBOLU FERİBOT ÜCRETİ,
* GEYİKLİ - BOZCAADA FERİBOT ÜCRETİ,
* SEYAHAT VE SAĞLIK SİGORTASI,
* PROFESYONEL KOKARTLI REHBERLİK HİZMETİ,
* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR; (SOĞUK MEŞRUBATLAR, BİTKİ ÇAYLARI TÜRK KAHVESİ VE NESCAFE ÇEŞİTLERİ)

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
* MÜZE - ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİNotlar

* PLAJ MALZEMELERİNİZİ UNUTMAYIN.

* REHBER, TURUN GİDİŞATINI ETKİLEYECEK OLUMSUZ YOL VE BENZERİ

* HAVA KOŞULLARINDA PROGRAMI DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.

* 3 KİŞİLİK ODALARDA 3. YATAK EK YATAK TARZINDADIR.

* KOLTUK NUMARALARI KAYIT ESNASINDA MÜSAİTLİĞE GÖRE

VERİLMEKTEDİR

* SEZON YOĞUNLUGUNDAN DOLAYI BELİRTİLEN OTELLERDE BENZERİ

KALİTEDEKİ OTELLER İLE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR


İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 18.02.2019 05:55 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.