Adana Çıkışlı Doğu Karadeniz Yaylalar & Batum Turu Tur Programı

KALİTELİ VE FARKLI….

GERÇEK KARADENİZİ BİZİMLE YAŞAYACAKSINIZ !!!

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR & BATUM 

MUHTEŞEM RİZE - TRABZON YAYLALARINDA KONAKLAMA

BATUM TURU DAHİL!!!  

EKSTRA TUR & YAYLA VE MİNİBÜS ÜCRETİ YOK !!!

ARTVİN & ERZURUM GEZİSİ DAHİL!!!

BORÇKA KARAGÖL  ve ZİLKALE PALOVİT ŞELALESİ GEZİSİ DAHİL !!! 

5 GECE / 7 GÜN

ERZURUM- ARTVİN  - TRABZON - SÜRMENE - RİZE - AYDER YAYLASI - ZİLKALE - HOPA -

SARP - BATUM - UZUNGÖL - KAYABAŞI YAYLASI - BORÇKA KARAGÖL - GİRESUN - ORDU

ÜNYE - FATSA - SAMSUN

----------------------- GEZİ TARİHLERİ -------------------

PROMOSYON SEZON TARİHLERİ

 26 AĞUSTOS - 01 EYLÜL / 31 AĞUSTOS - 06 EYLÜL /

07 EYLÜL - 13 EYLÜL 2018

YÜKSEK SEZON

10 - 16 HAZİRAN ( RAMAZAN BAYRAMI )

15-HAZİRAN - 21 HAZİRAN ( RAMAZAN BAYRAMI )

17-23 HAZİRAN / 29 HAZİRAN - 05 TEMMUZ

01 - 07 TEMMUZ / 06 - 12 TEMMUZ / 08 - 14 TEMMUZ / 13 - 19 TEMMUZ

15-21 TEMMUZ /20-26 TEMMUZ /22 - 28 TEMMUZ /27 TEMMUZ - 02 AĞUSTOS

29 TEMMUZ - 04 AĞUSTOS 03-09 AĞUSTOS / 05-11 AĞUSTOS 

10-16 AĞUSTOS 12-18 AĞUSTOS / 24 - 30 AĞUSTOS

17-23 AĞUSTOS (KURBAN BAYRAMI) 

19-25 AĞUSTOS (KURBAN BAYRAMI) 

Kalkış Yerleri: Adana ve Mersin Çıkışlı
PROGRAM
1. Gün: Adana - Niğde - Kayseri - Sivas - Erzincan - Erzurum
18:00’da İstasyonda buluşma 18.30’da hareket ediyoruz. Niğde – Kayseri – Sivas – Erzincan yol üzeri Erzurum'a gidiyoruz. 

2. Gün: Erzurum - Üç Kümbetler - Oltucular Hanı - Ulu Cami - Medrese- Tortum Şelalesi - Artvin
Sabah Erzurum’a varışımızla birlikte Palandöken otelde kahvaltımızı alıyoruz. Ardından şehir merkezindeki gezimize başlıyoruz. İlk olarak Anadolu’nun ilk beylikler dönemi devletlerinden Saltuklu mimari üslubunu en iyi yansıtan eserlerden olan Üç Kümbetler’e ulaşıyoruz Emir Saltuk Türbesi ve diğer iki türbeyi gezdikten sonra restorasyonu devam eden Erzurum’un simgesi Çifte Minareli Medreseyi gezmeye başlıyoruz. “usta, çırak” efsanesi gibi birçok efsane yede konu olan yapıyı gezdikten sonra Oltucular Hanı’na hareket ediyoruz. Burada verilen serbest zaman sonrası Nene Hatun Tabyası, Lala Paşa Camii ve Erzurum Kongre binasını dışarıdan gördükten sonra öğle yemeğimizi Ekstra olarak alacağımız restorancımızda serbest zaman veriyoruz. Dileyenler kesme çorbası, cağ kebabı, kadayıf dolmasının da tadına bakabilirler. Belirlenen saate Tortum Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelalede verilen mola sonrası belirlenen saate Artvin’e hareket ediyoruz. Keyifli geçen ve Deriner Barajının kenarından iki saatlik yolculuk sonrasında Artvin’e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün: Borçka - Karagöl - Hopa - Sarp Sınır Kapısı - Batum - Çamlıhemşin - Ayder Yaylası
Otelde alınan kahvaltı sonrası doğanın tüm renklerini görebileceğiniz, rüyalar diyarı Borçka Karagöl’e hareket ediyoruz. Bu cennet 19. yüzyıl başlarında, bugünkü Karçal Dağı’ndaki Klaskur (Aralık) Yaylası’nın yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonucu derenin önünü kapatmasıyla oluşan gölün etrafı 2450 m olup etrafında patika yol mevcuttur. En derin yeri 25 m olan gölün etrafı ladin, kayın, gürgen başta olmak üzere birçok ağaç çeşidine ev sahipliği yapar. Bu muhteşem doğayı fotoğrafladıktan sonra göl kenarında fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  Batum Turu için Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısındaki geçiş işlemlerimiz sonrasında tekrar aracımıza yerleşip Batum turumuza başlıyoruz. Öncelikle yol üzerinde Gonio (Apsaros) Kalesi, St. Andrew Anıtını görüyor ve Çoruh Nehri’nin üzerinden geçiyoruz. Sahil yolunu takip ederek mimari farklılıkları izleyerek Mor Plaja geçiyoruz. Mor plajda dileyen misafirlerimiz yemeklerini yiyebilir, dileyen misafirlerimiz ise gezilerine devam edebilirler. (Gürcü Yemekleri veya Haçapuri yiyebilir Armut Suyu / Gazozunun tadına bakabilirsiniz). Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında yaklaşık yarım saat sürecek yürüyüşümüz esnasında Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Ermeni Katolik Kilisesi, Orta Camii, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Tiyatro Meydanı, Poseidon Heykeli’ni görerek Mitolojik heykellerle süslü parkları ve ilginç mimariye sahip binaların şehri Batum’u gezdikten sonra sınırı geçip Ardeşen istikametinden Fırtına Deresi boyunca çıkacağımız Ayder Yaylası’ndaki Butik Yayla Otelimizde akşam yemeği sonrası konaklama.

4. Gün: Gelin Tülü Şelalesi - Ayder Yaylası - Zilkale - Palovit Şelalesi - Çinçiva - Rize Bezi - Of - Çaykara
Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimiz ile birlikte Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon Düzlüğü, Serender veya Ahşap Yayla Evlerinin arasında sabah yürüyüşü yapabilirsiniz… Ayder yaylasındaki bol oksijen zamanımızın ardından Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binip Zilkale – Palovit Şelalesi turumuzu gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de ahşap ve taş işçiliğinin en güzel şekilde işlenerek yapıldığı Hemşin Konaklarını ve yüzlerce yıllık birçok ağacın ve endemik bitkilerin yer aldığı orman içi yollardan ilerleyerek adeta bir kartal yuvasını andıran Zil Kale’ye gidiyoruz. Göz alıcı güzellikteki kaleyi fotoğrafladıktan sonra devasa bir çukura dökülen nadide şelalelerden olan Palovit Şelalesi’ni görüp Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Yolumuz üzerinde Şenyuva Köyü ve Çinçiva Köprüsünü fotoğraflama imkânı bulacağız. Ekstra öğle yemeği molamız için Osmanlı Alabalık Tesisi ’ne geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz İspir Kuru Fasulyesi, Muhlama ve Laz Böreği gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler. Yemek molamız süresinde dilerseniz Tmisvat Köprüsü’nün yanı başında Zipline yapabilirsiniz. Ardından tekrar aracımıza geçip Ardeşen -  Pazar istikametinden Rize'ye hareket ediyoruz. Rize Bezi Dokuma Atölyesi’nde tanıtım ve alışveriş sonrası Uzungöl yolu üzerinde bulunan 4* Golden Inn Hotel’de akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün: Uzungöl - Çaykara - Of - Trabzon - Atatürk Köşkü - Akçaabat - Kayabaşı Yaylası
Günaydın… Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Uzungöl’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. 1090m. Yükseklikteki Haldizen Deresi’nin oluşturduğu Uzungöl’e varış. Burada vereceğimiz serbest zaman esnasında Göl çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz. Ardından Trabzon şehir merkezine hareket. Karadeniz’in en renkli kentlerinden birisi olan Trabzon’da 19. yüzyıl başlarında Soğuksu Sırtlarında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılan ve daha sonra Ata’mızın Trabzon’u ziyaretleri esnasında konakladığı Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Atatürk Köşkü gezimizin esnasında gümüş - telkari ve kazaziye gibi göz kamaştıran yöresel el işlemeciliği ürünleri hakkında bilgi alacağımız Gümüş Atölyesini görüp meşhur Akçaabat köftelerinden yemek üzere (ekstra) restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası Düzköy’e hareket ve buradan minibüs ile 2000m yükseklikte bulunan Trabzon Kayabaşı Yaylakent Otele varış. Akşam yemeği, canlı müzik eğlencesi sonrasında dinlenme.

6. Gün: Vakfıkebir - Espiye - Tirebolu - Çay Fabrikası - Giresun - Ordu - Boztepe - Fatsa
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası minibüs ile tekrar iniş ve otobüsümüz ile Vakfıkebir’e hareket ediyoruz. Ekmeği ile ünlü Vakfıkebir’de yöresel ekmek tadımı yapıp Espiye’den geçerek yolumuz üstünde bulunan Görele Kemençe Müzesi’ni görüyoruz. Sonrasında Karadeniz’in en güzel çayını tatmak için Tirebolu’da bulunan Tirebolu Çay Fabrikası’na gidiyoruz. Burada çayın hikâyesini dinledikten sonra alışverişlerimizi yapacağız. Ardından Giresun’a geçerek sahilde bulunan restaurantımızda ekstra olarak Giresun’un meşhur pidelerinin tadına bakacağız. Ordu’ya devam ediyoruz. Ordu’da, Teleferik ile mükemmel bir manzaraya sahip Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu manzarasına karşı kahve keyfi yapabilirsiniz. İlgilenen misafirlerimiz yamaç paraşütü yapabilirler. Türkiye’nin en uzun tünellerinden biri olan Nefise Akçelik Tüneli’nden geçerek Fatsa’ya gidiyoruz. 5* Fatsa Yalçın Otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

7. Gün: Ünye - Terme - Çarşamba - Samsun - Bandırma Vapuru - Çorum - Adana
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Ünye yol güzergâhından devam ederek Samsun’a hareket ediyoruz. Bandırma Vapuru, İhtişamlı görüntüsü ile kentin sembollerinden olan Atatürk Heykeli görülecek yerler arasında. Samsun merkezde vereceğimiz kısa zaman sonrası Karadeniz’le vedalaşıyoruz. Yolumuz üzerinde Çorum’un meşhur leblebilerinin tadına bakıp ve hediyelik leblebi alıp Yozgat - Kayseri - Niğde güzergâhından Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Tahmini gece saatlerinde Adana’ya varışımız ile birlikte turumuzun sonu.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Mercedes Tourismo Lüks  Turizm Otobüsleri  İle  Ulaşım

Kalkış Günü Araç İçi Sandevüç & Kuru Pasta İkram 

1. Gün Erzurumda Kahvaltı 

Uzungöl  (Taşkıran Mevkii) Golden ınn Otelde  1 Gece Konaklama  (DOĞA OTELİ)

Ayder Yaylasında 1 Gece Konaklama  (YAYLA OTELİ)

Trabzon Kayabaşı Yaylasında 1 Gece Konaklama (YAYLA OTELİ)

Grand Artvin Otelde 1 Gece Konaklama

5* FatsaYalçın Otelde 1 Gece Konaklama

Otellerde  5 Açıkbüfe Kahvaltı – 5 Akşam Yemeği

Yöresel Eğlence İmkanları (Tulum – Kemençe – Horon )

Otel Hamam Ve Sauna & Kapalı Havuz Kullanımları

Milli Park Otobüs Giriş Ücretleri

Kayabaşı Yaylası Minibüs Transferi

Palovit  Şenyuva -ZilkaleTuru & Minibüs Transferi

Borçka - Karagöl Turu & Minibüs transferi

1618 Sayılı Kanuna Göre Seyahat Ve Sağlık Sigortası

Rehberli Batum Gezisi

Profosyonel  Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Otobüs içi ikramlar ;

( Soğuk Meşrubatlar , Bitki Çayları  - Türk Kahvesi Ve Nescafe  Çeşitleri )Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Öğle Yemekleri

Telefirik  & Yurtdışı çıkış HarcıNotlar

·         Tur güzergahı & programı & saatleri hazırlanırken; Yol Şartları, Saat Planlamaları, ara mesafeler, Coğrafi ve yol İmkanları, Yakıt sarfiyatı, Gün Sarfiyatı, Konaklama yerlerindeki kalite, Gezilen destinasyonda kalite, yemek yerlerindeki kalite, araç sürücüleri için imkanlar ve imkansızlıklar, grup ağırlayabilme özellikleri, daha önceki tecrübeler,  tüm yer hizmetleri standartları değerlendirilerek rehberlerimizin de görüşleri ve tavsiyeleri eşliğinde hazırlanmıştır.

·         Karadeniz turlarında ve otobüs yolculukları esnasında rahat kıyafet giyilmesi, spor ayakkabı bulundurulması, ıslanmalara karşı yedek ayakkabı, şemsiye, yağmurluk bulundurulması tavsiyedir. Kıyafet olarak 1-2 kalın kıyafet alınması yeterlidir.

·         Kayabaşı yayla konaklamasında, yaylaya çıkış otobüs yolu olmadığı için küçük minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Doyasıyla tüm valiz yaylaya götürülmemektedir. Geceyi geçirebilecek ufak bir çanta kıyafet alınması yeterlidir. Lütfen yanınızda ufak bir çanta bulundurunuz.

·         Sizlerde takdir edersiniz ki karadeniz yemek tatları ve akdeniz yemek tatları uyuşmamaktadır. Fakat bölgenin kendi kültürünü tanımak açısından, uygun olabildiğince gidilen yerlerde yöresel yemekler tercih edilmektedir.

·         Butik tarzda ki yayla otellerinde standart otellerin oda ölçülerini beklemeyiniz. Genel olarak 3. Kişi için veya çocuk için ek yatak kullanılmaktadır. Ek yatak açılır kapanır olabilir ve oda biraz daha sıkışık olabilir.

·         Öğle yemekleri için rehberimiz gidilen yöreye uygun olarak alternatifleri sizler için sunacaktır. Katılım opsiyoneldir.

·         Araç içerisindeki oturum planı kayıt sırasına göre ayarlanmaktadır. Tur boyunca koltuk değişikliği yapılmamaktadır.

·         Coğrafi veya Meteorolojik şartlar, yol durumları ve buna benzer zorlayıcı sebepler dolayısı ile rehberimiz programda değişiklik yapabilir. Her Yıl 10’larca grup götüren ve gezdiren rehberlerimiz bölgesinde uzman arkadaşlarımızdır.

·         Turlarımızın sonunda yazılı veya telefon ile anket düzenlenmektedir. Görüşlerinizi bu anketlerde bizimle paylaşabilirsiniz.

Batum /  Gürcistan çıkışı uyarıları

·         Gürcistan Batum’a girişte üzerinde TC Kimlik numarası olan, yıpranmamış, yeni tarihli (en eski 1 yıl) nüfus cüzdanı gerekir. Nüfus cüzdanlarının kaplanmış olması yeni olarak kabul edilmemektedir ve yenileme tarihine bakılmaktadır. Yeni Tarihli olsa bile herhangi bir yerinde yıpranma olan kimlikler kabul edilmemektedir.

·         18 Yaşından küçükler anne veya baba vekaletnamesi olmadan sadece annesi ya da sadece babası ile yurtdışına çıkabilmesi için mutlaka anne veya baba’nın noterden çocuğu yurtdışına çıkartacak kişiye dair vekalet (Muvaffakatname) gereklidir.

·         Tüm Yurtdışı gezilerinde olduğu gibi gidilen ülkenin pasaport polisi herhangi uygun gördüğü bir neden dolayısı ile sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir.

·         Ohal Dönemi ve sonrası sınır kapılarında sürekli değişebilen farklı uygulamalar ile karşılaşılabilmektedir. Batum turuna katılacak olan misafirlerimiz katıldığı tur tarihinden 3 gün öncesinde acentemiz ile tekrar irtibata geçerek Batum geçişi için gerekli herhangi bir değişiklik olup olmadığı teyit etmekle yükümlüdür.

·         Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere herhangi bir ilaç sokmak kesinlikle yasaktır ve ağır yasal yaptırımları bulunmaktadır. Şayet çıkarmanız gereken özel bir ilacınız var ise konuyla ilgili nasıl bir çözüm uygulandığını acentemiz satış personeli veya rehberimizden öğrenebilirsiniz.

·         Yurtdışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (Multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanabilmektedir.

·         KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC Vatandaşları da  Türkiye’ye dönebilmek için (Multiple) vize girişi almış olmaları gerekir.

·         OHAL Dönemi dolayısı ile sınır kapılarında; çalışan, firma sahibi veya emeklilerden belge istenebilmektedir. Emekliler emekli kartı, çalışanlar çalıştıkları kurumlardan SGK dökümü ve yurtdışına çıkabileceğine dair kurumundan ıslak imzalı verilmiş olan yazı, Firma sahipleri bağkur dökümlerini ve şirket antetli kağıdına yurtdışına çıkabilir yazısı bulundurması gerekmektedir. Herhangi bir şekilde sigortanız bir yakınınız üzerinden devam ediyorsa yakınınızın izin belgesi ve sgk dökümü de sorulabilmekte ve aksi takdirde çıkışa izin verilememektedir.

·         Sarp sınır kapısı otobüsten inilerek yaya geçilen bir sınır kapısıdır. Temmuz – Ağustos aylarında ve Özel tatil günlerinde bölgede yoğun tur gruplarınında olmasıyla birlikte sınır kapısında uzun saatler (bazen 4- 5 saat) alan kuyruklar oluşabilmektedir. Bu tarz durumlarda kalabalık dolayısı ile daha fazla sorun yaşamamak adına rehberimiz grubun çoğunluğunun arzu etmesi halinde alternatif bir program düzenleyebilir.

·         Rehberimizin uygun görmesi halinde daha fazla kalabalığa yakalanmamak adına Batum Gezisi için sabah erken saatlerde (06-07:00 civarı) otelden ayrılış yapılabilir.

 

·         Yukarıda ki yazılı maddelerden doğabilecek sorunlarda acentemizin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 


İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 18.02.2019 05:50 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.