Kuzey Ege & Çanakkale Turu (Bahar Dönemi) Tur Programı

KUZEY EGE & ÇANAKKALE

 

ESKİ FOÇA – AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI
TRUVA ANTİK KENTİ – GÖLYAZI / ULUABAT GÖLÜ
GEZİ TARİHLERİ 

29 MART - 01 NİSAN 2018, 20 - 23 NİSAN 2018, 03 - 06 MAYIS 2018, 24 - 27 MAYIS 2018, 26 - 29 EKİM 2018

Kalkış Yerleri: Adana (İstasyon Meydanı)
PROGRAM
1. Gün: Adana - İzmir - Eskifoça

Saat 19.00’da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 19.15 da İzmir / Eskifoça’ya hareket ediyoruz.

 2. Gün: Eskifoça - Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Sarımsaklı Plajı

Sabahın ilk ışıklarıyla masmavi denizi ve taş sokaklarıyla bizleri karşılayan Eskifoça’ya varış. Burada alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Eski Foça sokaklarında yürüyüş yapacağız. Kale – Liman ve Sahili gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Bu zaman içerisinde meşhur dibek kahvesi içebilir ve sakız dondurmasının tadına bakabilirsiniz. Eski Foça gezimizin ardından Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Sarımsaklı Plajı, Ayvalık ve Cunda Adası’nın muhteşem güzelliğini ayaklarınızın altına seren bu tepede vereceğimiz fotograf molasının ardından keyif çaylarımızı içip Ayvalık içinden geçerek Cunda Adasına gidiyoruz. Cunda Adası’nda serbest gezme molası veriyoruz. Burada meşhur Ayvalık Tostu yiyebilirsiniz. Ege’nin birbirinden güzel turizm kentlerini gezdikten sonra konaklama yapacağımız 4* Otele varış ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

 3. Gün: Truva - Çanakkale - Gelibolu Yarımadası - Şehitlikler - Abide - Aynalı Çarşı

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00 da otelden ayrılıp Truva Antik Kentine hareket ediyoruz. Deniz ve zeytin ağacı manzaralı yolculuğumuzun ardından varacağımız 9 ayrı katmandan oluşan İliyada Destanı’nda bahsi geçen antik kent gezimizin sonrasında Çanakkale’ye hareket ediyoruz.  Kısa bir yolculuk sonrasında Çanakkale’ye varış ve vapurla Gelibolu Yarımadasına geçiyoruz. Dünya Savaş Tarihi açısından önemli bir yer tutan ve imkânsızın başarıldığı yer kabul edilen Gelibolu Yarımadasında duygularınıza hâk im olamayacağınız bir geziye başlayacağız. Kilit Bahir Kalesi, Seyit Onbaşı Heykeli, Büyük Abide, 57.Alay Şehitliği ve Conkbayırı ve Arı Burnu göreceğimiz önemli noktalardır. Çanakkale Boğazından tekrar arabalı vapur ile Çanakkale’ye dönüş ve konaklama yapacağımız 4* Otele yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

 4. Gün: Gölyazı - Uluabat Gölü - Ağlayan Çınar - Adana

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Gölyazı Köyü’ne hareket ediyoruz. 4 saatlik yolculuğumuzun ardından Gölyazı’ya varış.  Uluabat Gölü kenarında şirin bir köy olan Gölyazı Köy meydanında Ağlayan Çınar ve eski köy evlerini gördükten sonra, çınar ağaçlarının altında köy kahvesinde çay – kahve molası veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Adana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çay – Konya – Ulukışla yol güzergâhından geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka organizasyonda görüşmek üzere…

 ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Saphir– Travego Veya  Tourismo Lüks Turizm Otobüs İle Ulaşım,
 • Ayvalık Veya Güre’de 1 Gece 4* Otelde Konaklama,
 • Çanakkale de  4* Otel de 1 Gece Konaklama,
 • Eski Foça’da Yöresel Kahvaltı,
 • Otellerde 2 Adet Açık Büfe Kahvaltı,
 • Otellerde 2 Adet Akşam Yemeği,
 • Otobüs İçi İkramlar ( SICAK – SOĞUK SERVİS + KUMANYA İKRAM ),
 • Profesyonel Rehber İle Program Uygulaması,
 • Çanakkale – Gelibolu Arabalı Vapur Geçişleri,
 • Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri Ve Yemekler Alınan İçecekler
 • Müze Giriş Ücretleri


Notlar

İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 20.06.2019 18:49 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.