Tokat & Niksar & Amasya & Borabay Gölü Tur Programı

 

TOKAT - NİKSAR - AMASYA - BORABAY GÖLÜ

 

TAŞHAN - BİMARHANE - MUMYALAR MÜZESİ - YEŞİLIRMAK - YAĞIBASAN MEDRESESİ - DELİKLİ KÖPRÜ

 

KONFORLU ARAÇLARLA ULAŞIM + 4* OTEL KONAKLAMASI + PROFESYONEL REHBERLİK

 

 21 - 23 EYLÜL 2018, 12-14 EKİM 2018, 02 - 04 KASIM 2018

 

Kalkış Yerleri: İstasyon Meydanı
PROGRAM
1. Gün:
Saat 23.00’da istasyon meydanında buluşma ve 23.30’da Niğde - Kayseri - Sivas yol güzergâhından Tokat’a hareket ediyoruz.

2. Gün:
Saat 07.00 sularında varacağımız Tokat’ta Peri Konağı’nda yöresel kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Gök Medrese ve Taşhan gezilerimizi yapıp Taşhan’da kısa alışveriş molası veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Selçuklulara başkentlik yapmış Niksar’a Hareket ediyoruz. Yağı Basan Medresesi, Kırk Kızlar Türbesi, Taş Mektep, Delikli Köprü,  Arasta gibi önemli yerler görüldükten sonra ekstra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Niksar gezisi sonrası Borabay Gölü’ne gidiyoruz. Küçük bir akarsuyun önünün tıkanması sonucu oluşan krater gölü niteliğindeki etrafı kayın, sarıçam, kestane ve sedir ağaçları ile çevrili doğa harikası göl etrafında yürüyüş için serbest zaman. Harika doğa manzaraları ve bol oksijen Borabay Gölü gezintisi sonrasında Amasya’ya hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Amasya’da konaklama yapacağımız 4* The Apple Palace Otele yerleşme ve akşam yemeğimizin sonrasında dinlenme.

3. Gün:
Saat 07.00’da alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30 otelden ayrılıp Amasya gezimize başlıyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’da1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin manzarası eşliğinde Sultan II. Bayezid Külliyesine gidiyoruz. Sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkı geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminden kalma 6 adet mumyanın bulunduğu Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Ferhat / Şirin Su Kanalları’nı görüp Çorum yol güzergâhından Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yozgat – Kayseri – Niğde yol güzergâhını kullanarak Adana’ya varış ve turumuzun sonu bir başka turda görüşmek dileğiyle…

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Turizm Otobüsü İle Ulaşım
 • 1. Gün Tokat’ta Yöresel Kahvaltı,
 • 1 Gece Amasya’da 4* Otelde Konaklama,
 • Konaklama Yapılan Otelde Açıkbüfe Kahvaltı,
 • Konaklama Yapılan Otelde Akşam Yemeği,
 • Seyahat sigortası,
 •  Otobüs İçi Kumanya İkramı,
 • Otobüs İçi Sıcak – Soğuk İçecek İkramları,
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri Ve Tüm İçecekler,
 • Müze Ören Yeri Girişleri,


Notlar

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.


İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 18.11.2018 02:42 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.