Doğu Anadolu Turu Tur Programı

 

DOĞU ANADOLU

 

BİNGÖL & BİTLİS & VAN & AĞRI & IĞDIR & KARS & ERZURUM & ERZİNCAN

 

SOLHAN, YÜZER ADALAR, NEMRUT KRATER GÖLÜ, AHLAT, HOŞAP, GEVAŞ,AKDAMAR ADASI HALI KÖY, MURADİYE ŞELALESİ, DOĞU BAYAZIT, İSHAK PAŞA, ANİ, SARIKAMIŞ, GİRLEVİK ŞELALESİ

 

27 NİSAN - 03 MAYIS 2018, 17 - 23 AĞUSTOS 2018

 

 

Kalkış Yerleri: İstasyon Meydanı
PROGRAM
1. Gün:
Akşam saat 23.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 23.45’da turumuza başlıyoruz ve Bingöl’e hareket ediyoruz.

2. Gün:
Bingöl’e varış ve alacağımız yöresel kahvaltımızın ardından kısa bir şehir turu yapıp rüzgâr ve dış etkenlerin kuvvetine göre hareket ederek yer değiştiren Yüzen Adaları görmek üzere Solhan’a gidiyoruz. Burada seyir terasından panoramik olarak adaları gördükten sonra Muş üzeri Bitlis’e hareket ediyoruz. Bitlis’te alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, El Aman Kervansarayı gezilerimizin sonrasında Tatvan’a hareket ediyoruz. Konaklama yapacağımız 4* Otele varış odalara yerleşme ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

3. Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından minibüslerle otelden ayrılıp Nemrut Kaldera’sına hareket ediyoruz. Buhar Bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl görüldükten sonra tekrar aracımıza dönüş. Otobüsümüzle Ahlât’a gidiyoruz. Selçuklu Mezarlığı ve Mezar Taşları, Emir Bayındır Kümbeti’nin görülmesi sonrası ünlü Ahlât Bastonları’nın yapıldığı atölyelerden bir tanesinin ziyaret edilmesi ve baston yapımı hakkında bilgi alınması ve alışveriş sonrası Van’a hareket ediyoruz. Doğu’nun Denizi olarak bilinen Van Gölü manzaralı yolculuğumuz sonrasında varacağımız Van’da Hüsrev Paşa Külliyesi, Tuşba Kalesi gezilerimizi yapıp konaklayacağımız 4* Otel’e yerleşme. Otelde alacağımız akşam yemeği sonrasında dinlenme.

4. Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Hoşap’a hareket ediyoruz. Mahmudi Beyliği döneminde yapılan Ortaçağ Şatosu görünümündeki Hoşap Kalesi’nin gezilmesi, Çavuştepe’ye geçiyoruz. Urartular döneminde yapılan depolar, sunakların görülmesi, Gevaş’a hareket. Gevaş’tan bineceğimiz tekne ile Akdamar adasına geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evi’ni ziyareti Nesli tükenmekte olan Van Kedisi ile ilgili Koruma ve Üretimi hakkında gerekli bilgilerin alınması sonrasında yöresel el dokuma ürünlerinin ve halılarının satıldığı Halı Köy’ü ziyaret ediyoruz. Alışverişlerimizin sonrasında otelimize dönüş ve alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.

5. Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend – i Mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi’nin görülmesi fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Çaldıran Ovası’nı izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit’ini geçerek Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubeyazıt’a ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi ve Doğubeyazıt çarşılarında alış veriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Türkiye ile İran Sınırında bulunan Meteor Çukuru’nun görülmesi ve fotograf çekimi ardından Kars‘a hareket. 4* Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

6. Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından gezimize başlıyoruz. İlk olarak Kars Kalesi, Panoramik Kars gezisi sonrasında Ani’ye hareket ediyoruz. Ani Antik Kenti gezimiz esnasında Ani Şehir Surları, Aslanli Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents        (Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii),Ebul Menecuher Camii gezileri ardından Arpa Çay’ın panoramik olarak görülmesi sonrasında Kars’a dönüş burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış Şehitliği ziyareti. Erzurum’a hareket. Erzurum’da Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa Hanı’nda alışveriş için serbest zaman. Palandöken Dağı’nda bulunan otelimize varış. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve geceleme

7. Gün:
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Erzincan / Tercan’a hareket. Tercan’da Girlevik Şelalesi’ni gördükten sonra Erzincan – Sivas – Kayseri – Niğde yol üzeri Adana’ya hareket.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

* SAPHİR – TRAVEGO YA DA TOURİSMO LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,

* 1. GÜN BİNGÖL’DE YÖRESEL KAHVALTI,

* TATVAN’DA 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* VAN 4* OTELDE 2 GECE KONAKLAMA,

* KARS 4* OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* ERZURUM 5* POLAT RENAİSSANCE OTELDE 1 GECE KONAKLAMA,

* KONAKLAMA YAPILAN OTELERDE 5 ADET AÇIK BÜFE KAHVALTI,

* KONAKLAMA YAPILAN OTELLERDE 5 ADET AKŞAM YEMEĞİ,

* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR ( SICAK – SOĞUK SERVİS + KUMANYA İKRAM),

* PROFESYONEL REHBER EŞLİĞİ,

* AKDAMAR ADASI TEKNE TURU,

* SEYAHAT SİGORTASI,Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* TÜM YEMEKLERDE GAZLI & ALKOLLÜ & ALKOLSÜZ İÇECEKLER,

* ÖĞLE YEMEKLERİ,

* MÜZE VEYA ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ,Notlar

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.


İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 18.02.2019 05:34 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.