Ilgaz & Safranbolu & Kastamonu Tur Programı


ANADOLU’NUN EN YÜCE KAYAK MERKEZİ

 

 


ILGAZ DAĞI & KASTAMONU & SAFRANBOLU

 

1 Gece / 2 Gün (HaftaSonu)

 

19-21 OCAK / 16-18 ŞUBAT / 23-25 MART 2018

 

 

Kalkış Yerleri: Adana İstasyon Meydanı
PROGRAM
1. Gün:

Saat 20.45’da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 21.00 Pozantı – Aksaray – Ankara – Çankırı yol güzergâhından Safranbolu’ya hareket.2. Gün:

Sabah 07.00’da Safranbolu’ya varış ve alacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne hareket ediyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Yörükköyü’ne hareket ediyoruz. Burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kastamonu 5* İksir Otel’e hareket. Akşam otelde alacağımız yemek sonrası geceleme.3. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kastamonu şehri turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Münire Medresesi, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü gezilerimizi yapıp Kastamonu’ya özgü çekme helvaların tadına baktıktan sonra Ilgaz’a hareket ediyoruz. Anadolu’nun en yüce dağına eşsiz yol manzaraları ile çıkıyoruz. Yaban hayatın merkezi konumundaki Ilgaz’da doğayla baş başa geçireceğimiz serbest zaman esnasında teleferik, kızak, kayak gibi kar aktiviteleri ile güzel vakit geçirebilir ve teleferikle çıkabileceğiniz terasta manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ilgaz günümüzün devamında Adana’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara – Aksaray – Ulukışla yol güzergâhından Adana’ya geç saatte varış ve turumuzun sonu. Samba Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederizÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
* LÜKS TURİZM OTOBÜS İLE ULAŞIM,
* SAFRANBOLU'DA 1 GECE KONAKLAMA,
* ARAÇ İÇERİSİNDE SANDEVİÇ İKRAMI
* OTELDE 1 ADET AÇIK BÜFE KAHVALTI,
* OTELDE 1 ADET AKŞAM YEMEĞİ,
* 1. GÜN KAHVALTI,
* OTOBÜS İÇİ İKRAMLAR,
* ILGAZ DAĞI MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETİ
* PROGRAMDAKİ GEZİLER,
* SEYAHAT SİGORTASI,
* REHBERLİK HİZMETİ


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* ÖĞLE YEMEKLERİ VE TÜM YEMEKLERDEKİ İÇECEKLER
* MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ
* EKSTRA HARCAMALAR


Notlar

Uyarı: Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.


İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 19.07.2019 09:01 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.