Hatay -Antakya Turu Tur Programı

 

ANTAKYA-HARBİYE

 

Samandağ

 

İSKENDERUN, TİTUS TÜNELLERİ, SAMANDAĞ, MUSA AĞACI, HARBİYE, UZUNÇARŞI, MOZAİK MÜZESİ, BELEN​ 

 

GÜNÜBİRLİK

 

GEZİ TARİHLERİ

 

23 NİSAN, 01 MAYIS, 05 MAYIS VE 06 MAYIS (HIDIRELLEZ DÖNEMİ), 08 HAZİRAN, 29 EKİM 2019

 

05 VE 06 MAYIS 2019 TARİHLİ GEZİLERİMİZ HIDIRELLEZ DÖNEMİNE DENK GELDİĞİ İÇİN YOĞUNLUK SEBEBİ İLE TİTUS VE MUSA AĞACI PROGRAMDA YER ALMAYACAK MÜZE GEZİSİ DE YOĞUNLUK DURUMUNA GÖRE DEĞİŞİKLİĞE TABİİ OLABİLECEKTİR

 

Kalkış Yerleri: Mersin, Tarsus, Adana Çıkışlı
PROGRAM
GÜNÜBİRLİK

Sabah saat 06.30 da istasyon meydanında buluşmamızın ardından 07.00’da İskenderun’a hareket ediyoruz. Adana ve Hatay arasında küçük bir şehir konumunda olan ve adını Büyük İskender’in ismini verdiği şirin sahil şehri İskenderun sahilde vereceğimiz çay molası sonrasında Belen yolu üzeri Antakya / Samandağı’na hareket ediyoruz. Roma döneminde yaptırılan su kanalları ve mezarları ile zamanın içinde yolculuk yapabileceğiniz Titus Tünelleri’ni gezdikten sonra Samandağ sahilinde kısa bir yolculuk yaparak Hz. Hızır ve Hz. Musa Peygamberin buluştuğu yer olarak bilinen ziyaret yerine geliyoruz. Burada vereceğimiz kısa serbest zaman sonrasında Hıdır Bey köyü içerisinde bulunan Musa Ağacı’nı ziyaret ediyoruz. Hz. Musa Peygamberin yere bıraktığı asasının yeşermesi sonucu oluştuğuna inanılan ağaç görüldükten sonra Harbiye’ye gidiyoruz. Burada alacağımız lezzetli Antakya mezeleri ve harbiye usulü tavuk mönü yemeğimizin ardından Antakya Müzesine gidiyoruz. Roma İmparatorluğunun 3. Büyük Anadolu kenti olan Harbiye / Antakya’dan çıkarılan eserlerin sergilendiği müzeyi gezdikten sonra Uzun Çarşı’yı gezmek üzere şehir merkezine gidiyoruz. Asi Nehri’nin yanı başında ki Uzun Çarşı’yı gezdikten sonra Belen – İskenderun – Payas yol güzergâhından Adana’ya dönüş. Samba Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz…

 


ÖNEMLİ BİLGİ: 05 VE 06 MAYIS 2019 TARİHLİ GEZİLERİMİZ HIDIRELLEZ DÖNEMİNE DENK GELDİĞİ İÇİN YOĞUNLUK SEBEBİ İLE TİTUS VE MUSA AĞACI PROGRAMDA YER ALMAYACAK MÜZE GEZİSİ DE YOĞUNLUK DURUMUNA GÖRE DEĞİŞİKLİĞE TABİİ OLABİLECEKTİR.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
29.10.2019170.00 TL170.00 TL 170.00 TL-Taksitler »
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
  • TURİZM ARACI İLE ULAŞIM,
  • OTOBÜS İÇİ KUMANYA KAHVALTI (SANDEVİÇ – İÇECEK) İKRAMI,
  • HARBİYE BOĞAZİÇİ RESTORANDA ZENGİN MÖNÜ ÖĞLE YEMEĞİ,
  • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
  • OTOBÜS İÇİ SICAK - SOĞUK İÇECEK İKRAMI (TÜRK KAHVESİ – NESCAFE – BİTKİ ÇAYI - MEŞRUBAT ÇEŞİTLERİ )


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

EKSTRA HARCAMALAR,

MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ,Notlar

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin.


İptal Şartları

Atatürk Cad. Ethem Ekin Sok. Cemalpaşa Mah. İbrahim Günay Apt. Kat:1 No:4 Seyhan / Adana
03224591616 - 0545 459 16 16


Bu çıktı 20.06.2019 18:09 tarihinde verilmiştir. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.