Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Nemrut & Adıyaman & Harran Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Kral Antiochos’un Ülkesinde Güneşin Doğuşunu İzlemeye Ne Dersiniz?
Tarihler
Gezilecek Yerler
Nemrut - Adıyaman - Şanlıurfa - Harran
Kalkış Noktaları
Adana İstasyon Meydanı
Geceleme
1 Gece / 2 Gün
Konaklama
1 Gece Şanlıurfa'da Konaklama
Ulaşım
Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

NEMRUT & ADIYAMAN & HARRAN

ŞANLIURFA DAHİL 

ARSEMİA -  CENDERE KÖPRÜSÜ - HARRAN – EYÜP PEYGAMBER MAKAMI – BALIKLI GÖL 

ATATÜRK BARAJI – HZ. İBRAHİM MAKAMI – AYN ZELİHA

GEZİ TARİHLERİ

26 - 28 MAYIS 2019, 21 - 23 HAZİRAN 2019, 11 - 13 EKİM 2019,

1. Gün:

Akşam saat 18.30’da istasyon önünde buluşma ve saat 19.00’da Adıyaman’a hareket. Kahramanmaraş’ta vereceğimiz dondurma molasının ardından yola devam ediyoruz. Kâhta’ya varış. Minibüslerle Nemrut dağına çıkış...


2. Gün:

Minibüslerle çıktığımız dağın ören yeri kısmını yapacağımız yürüyüş ile çıkacağız. Dünyanın 7.Harikası olarak nitelendirilen tümülüsün sunak kısmında güneşin doğuşunu izledikten sonra Nemrut Dağının zirvesinde bulunan Tanrı Heykellerini görüyoruz ve Tümülüsün etrafında gezimizi gerçekleştirdikten sonra zirveden aşağıya iniyoruz. Alacağımız kahvaltımızın ardından tekrar minibüslerle kültür turumuza devam ediyoruz. Arsemeia Kabartması, Kült Tapınağı, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü gezeceğimiz yerler arasında. Kültür gezimizin sonrasında Kâhta’ya hareket ediyoruz. Kâhta’da tekrar otobüsümüze yerleşiyoruz ve Atatürk Barajına hareket ediyoruz. Orta Doğunun en büyük projelerinden birisi olan Atatürk Barajını seyir terasından görüp hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezimizin sonrasında konaklama yapacağımız 4* Otele hareket ediyoruz. Otele varış, odalara yerleşme ve saat 20.00 da Sıra Gecesi Eğlencesi eşliğinde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.                                                                


3. Gün:

Günaydın… Alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 09.00 da otelimizden ayrılıp Harran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk sonrasında Harran’a varış. Harran Höyüğünde yapacağımız gezimizin ardından Harran Kümbet Evi gezilerimizi yapıyoruz. Burada yöresel kıyafetler giyerek hatıra fotografları çekilebilirsiniz. Harran Ovası’nın verimli toprakları boyunca tekrar Şanlıurfa merkeze doğru tekrar geri dönüyoruz. Yolumuz üzerinde Hz. Eyüp Peygamberin yıllarca amansız hastalığına sabrettiği mağara ve şifa bulduğu şifalı su kuyusunu görüp Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Peygamberin doğduğu ve büyüdüğü mağara gezilerimizi yapıp tarihi Bedesten Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Yöresel ürünlerden satın alabilirsiniz ya da Gümrük Han’da Nargile – Kahve keyfi yapabilirsiniz. Şanlıurfa gezimizin ardından Adana'ya hareket ediyoruz. Saat 22.00 sularında Adana'ya varış. Bir başka turda görüşmek dileğiyle…


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Sezon yoğunluğu dolayısı ile konaklama yapılan otelde değişiklik olabilir. Tur kalkışından 2 gün öncesinde bu konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Koltuklarımız numaralı olup ödeme esnasında makbuzunuza yazılacaktır. Kayıt esnasında vereceğiniz eksik bilgi dolayısı ile sigorta kapsamı dışında kalmanız sizin sorumluluğunuzdadır.

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir.

Nemrut & Adıyaman & Harran Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..