Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

İspanya & Endülüs Turu ( TEMMUZ )

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Tüm Turlar + Kahvaltı + Akşam Yemekleri + Flemenk Geces
Tarihler
Gezilecek Yerler
Barcelona - Granada - Valencia - Malaga - Sevilla - Cordoba - Toledo - Madrid
Kalkış Noktaları
ADANA ŞAKİRPAŞA HAVAALANI
Geceleme
6 Gece / 7 Gün
Konaklama
Barcelona (1) - Valencia (1) - Granada (1) - Sevilla (1) - Cordoba (1) - Madrid (1)
Ulaşım
Türk Hava Yolları ile Adana'dan

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

İSPANYA & ENDÜLÜS

BARCELONA - VALENCİA - GRANADA - MALAGA -SEVİLLA -

CORDOBA  TOLEDO – MADRİD

TÜM TURLAR + 6 AKŞAM YEMEĞİ + 6 KAHVALTI + FLEMENK GECESİ DAHİL

05-11 TEMMUZ 2019

THY İLE ADANA ÇIKIŞLI

1. Gün: Adana - İstanbul / İspanya - Barcelona

Sabah saat 02.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar terminalinde buluşmamızın ardından acenta yetkilimiz ile birlikte bilet ve bagaj işlemleri sonrası THY  TK2451 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.50’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na hareket. 05.25’de İstanbul’a inişimiz sonrası dış hatlar terminalinden TÜRK HAVA YOLLARI'nın  TK1853 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.20’da Barcelona  uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 10.05’da varış. Burada bizi bekleyen tur aracımızla ve Türkçe rehberimiz ile Barcelona turumuza başlıyoruz. İspanyol ve Katalan kültürüne dair keşfe başlıyoruz. Bugün, Endülüs Arenası, eşsiz Barcelona manzarası ile sizleri büyüleyecek Montjuic Tepesi, Barcelona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic göreceğimiz ve gezeceğimiz yerler arasında. Günün sonunda 4* otele yerleşme, akşam yemeği sonrasında dinlenme


2. Gün: Park Guell – Gotik Mahalle – Valencia

Sabah kahvaltısı sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve Barcelona’nın en sıra dışı parkı olan mimar Antoni Gaudi’nin eseri Park Guell ‘e gidiyoruz. Gotik Mahalle’de gerçekleştireceğimiz yürüyüş esnasında; Gotik mimarinin en üst düzey eserleri arasında masalsı bir dünyada kaybolacaksınız.  Öğle saatlerine kadar sürecek masalsı gezimizin ardından Valencia’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik Akdeniz’in kıyısında yapacağımız manzaralı yolculuk sonrasında Valencia’ya varış. Jardines del Turia (Turia Bahçeleri), gotik mimari yapısına sahip Valencia Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı ve modern mimari tarzı ile Ciudad de las Artes ylas Ciencias yapıları göreceğimiz yerler arasındadır.  Gezimizin ardından, akşam yemeği ve 4* Otelde geceleme.


3. Gün: Valencia – Granada – Al Hamra

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Granada ’ya hareket.  Öğle saatlerinde varacağımız Granada ’da şehre hâkim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Al Hamra'yı ziyaret ediyoruz. 5. Charles Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Al Hamra'da birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri görülecek yerler arasında. Al Hamra’nın yanı sıra Arap Çarşısı ve Albaizin Semti, Granada’da görülmeye değer diğer yerler arasında. Granada gezimizin ardından akşam yemeği ve 4* Otelde konaklama.


4. Gün: Granada – Malaga – Sevilla

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Malaga’ya hareket.  Ünlü ressam Pablo Picasso’ nun doğduğu şehir olan Malaga' daki panoramik şehir turumuzda Paseo de Parque ( Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Gezi bitiminde Sevilla’ya hareket ediyoruz. İspanya’nın 4. Büyük kenti olan ve Andalucia başkenti ve geçmişteki sömürge ticaretinin merkezi konumunda olan Sevilla’da Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Guadalguivir Nehir Gezisi'ne (ekstra) katılabilirler. Gezinin ardından, Akşam yemeği ve Flemenk Gecesi… Flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan Flamenko şovundan sonra Sevilla’da otele dönüş ve 4* Otelde geceleme.


5. Gün: Sevilla - Cordoba

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış ve Sevilla’da bulunan Avrupa’nın en yaşlı sarayı Al Cazar Sarayı’na ( El Kasr Sarayı) gidiyoruz. Arap ve Hristiyan karışımı mimarisi ile sizleri büyüleyecek saray gezimizin ardından Cordoba ’ya hareket.  1,5 saatlik yolculuk sonrasında bembeyaz evleri ve labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi, Plaza Tendillas, Calle de Flores, tipik Endülüs sokakları, iç avlulu çicekli evleri ile Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı başlıca göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeği molasının ardından Cordoba Camii' gezisine çıkıyoruz. Batı İslam Sanatının en etkili ve en büyük yapılarından biri olan ve 785 yılında yapımına başlanıp 987 yılında tamamlanan Cordoba Camii Mezquitada yer almaktadır. Cordoba gezimizin ardından akşam yemeği sonrası geceleme 4* Otelde.


6. Gün: Cordoba – Toledo – Madrid

Sabah kahvaltısı sonrası Toledo’ya gitmek üzere otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saat yolculuk sonrası Toledo’ya varış. 1560 senesinde II. Felipe imparatorluğunun Başkentini Madrid şehrine taşıyana kadar, döneminin en önemli kültür, ticaret ve askeri merkezi idi Toledo. Tajo Nehri'nin çevrelediği ve UNESCO’nun dünya mirası Listesi'nde koruma altına aldığı Toledo'da, Toledo Katedrali, şehrin kalbi Zocodover Meydanı, Alcantara Köprüsü, Bisagra Kapısı ve Orta Çağ’ın izlerini taşıyan sokakları gezeceğiz. Gün içerisinde ayrıca çeliği ile meşhur Toledo’da şövalyeler döneminin en önemli ekipmanları olan çelik zırh, kalkan ve kılıçların geleneksel yöntemlerle üretildiği bir fabrikayı ziyaret edecek ve Endülüs döneminin el işçiliği ile günümüze Şam İşi olarak ünlenerek gelen 24 ayar altın telinden telkari usulü ile çelik tabaklara işlenen ince işçilik ürünlerini göreceğiz. Toledo'nun kendine has lezzeti dünyaca bilinen acıbadem tatlısı marzipanın tadıp damaklarımızda hoş bir tat ile döneceğimiz Madrid’de konaklayacağımız 4* Otele varış ve akşam yemeği sonrası dinlenme.


7. Gün: Madrid – İstanbul – Adana

Sabah kahvaltısı sonrası Madrid Gezimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Dünyanın en kalabalık 5. Şehri olan Madrid’e varış.  Aynı zamanda Ankara ile kardeş şehir statüsünde olan Başkent Madrid’de Kraliyet Sarayı, İspanya Meydanı Ve Cervantes Anıtı, La Puerto Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi, Paseo Del Prado Ve Apollo Çeşmesi, Retiro Parkı, Gran Via, Castellana Caddeleri ve Plaza Mayor görülecek yerlerdir. Madrid’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında Havaalanına hareket ediyoruz. Saat 16.30’da havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları TK1860 nolu seferi ile saat 18.15’de İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket. Saat 23.25’de varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine Türk Havayollarının TK2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile Adana’ya hareket. 04.00’da Adana’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

İspanya & Endülüs Turu ( TEMMUZ ) Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..