Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Tunceli - Erzincan - Elazığ

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
790.00 TL
Açılama
MUNZUR'UN CAN VERDİĞİ TOPRAKLAR
Tarihler
25 Ekim
Gezilecek Yerler
Tunceli - Elazığ - Malatya - Harput - Keban Barajı
Kalkış Noktaları
Adana İstasyon Meydanı
Geceleme
2 Gece / 3 Gün
Konaklama
Tunceli (1) ve Elazığ (1)
Ulaşım
Lüks Turizm Araçları ile

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

MUNZUR'UN CAN VERDİĞİ TOPRAKLAR

TUNCELİ - ERZİNCAN – ELAZIĞ

GİRLEVİK ŞELALESİ - PÜLÜMÜR - DÜZGÜN BABA - OVACIK - MUNZUR GÖZELERİ  & MİLLİ PARKI

19 - 22 NİSAN, 02 - 05 MAYIS, 13 - 16 HAZİRAN,

12 - 15 TEMMUZ, 25 – 28 EKİM 2019

 

1. Gün: Adana - Erzincan

20.00 Ugur Mumcu Meydanı Tren Garı Önünde buluşma ve saat 20.30 Niğde - Kayseri - Sivas yol güzergâhından Erzincan’a geliyoruz.


2. Gün: Erzincan - Tunceli

Sabah 07.30 da Erzincan’a varış ve alacağımız kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu yapıp sabah kahvelerimizi güzel bir manzara eşliğinde içmek üzere Girlevik Şelalesi’ne gidiyoruz. Munzur Dağı’nın eteklerinden süzülen suların oluşturduğu şelalede vereceğimiz zaman sonrasında Pülümür’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık yolculuk sonrası varacağımız Pülümür’de ilk olarak Pülümür Bellek ve Kültürevi’ni ziyaret ediyoruz. Bölge kültürel yaşamının izlerini göreceğimiz ziyaretimizin ardından Pülümür Vadisi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’ görerek Nazımiye ilçesine yolculuk ve yol üzerinde gerek bitki örtüsünün zenginliği gerekse vadinin çarpıcı derinliği ile çok etkileyici doğal güzellik olan Zenginpınar Şelalesi’nde vereceğimiz molanın ardından Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesine hareket ediyoruz. Nazımiye’de ilk olarak, köylülerin her yıl ekin ve çayır işlerine başlamadan önce bolluk ve bereket olması için ziyaret ettikleri Alevilerince kutsal kabul edilen Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Burada hala derviş hayatı yaşayan insanları görebilirsiniz. Nazımiye’de ekstra öğle yemeği molasının ardından Mazgirt’e hareket. Urartu’larda "büyük şehir" ya da "büyük orman" anlamına gelen Mazgirt’te; Mazgirt Kalesi, Urartulara ait olunduğu söylenen ilçe merkezine bağlı Gelincik köyünde bulunan Akkoyunlular tarafında inşa edilmiş koyun biçimindeki mezar taşları, Akkoyunlu hükümdarı Elti Hatun Camii & Türbesi, Gölbağı Ermeni Kilisesi günün devamında göreceğimiz önemli yerler olup günün sonunda konaklama yapacağımız 4* Grand Şaroğlu Otele varış ve alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.


3. Gün: Tunceli - Munzur Vadisi

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelden çıkıp Tunceli kent gezimizi yapıp Munzur Vadisi Milli Parkı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrasında vadiyi oluşturan dağlardan süzülen Munzur Suyu’na rengini veren yemyeşil doğa içerisinde geçireceğimiz zamanda Munzur Gözeleri, Ana Fatma Ziyaretgâhı, Halbori Gözeleri başlıca göreceğimiz yerlerdir. Munzur Milli Parkından sonra Ovacık ilçe ziyaretimizi yapıp Elazığ’a hareket ediyoruz. Bölgeye can veren Keban Barajı manzaraları eşliğinde varacağımız Elazığ’da konaklama yapacağımız 4* Dedeman Otele varış ve burada alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme.


4. Gün: Elazığ - Adana

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Elazığ’da ilk olarak 4000 yıllık tarihi geçmişe ve zenginliklere sahip Harput’ta çıkıyoruz. Harput Kalesi - Ulucamii - Cimşit Hamamı - Musa Mescidi - Kurşunlu Camii gezilerimizin sonrasında Adana’ya doğru yolculuğumuza doğru devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Malatya’da yapacağımız panoramik gezi sonrasında ekstra öğle yemeğimizi alıp Erkenek – Pazarcık yol güzergâhını kullanarak geç saatte Adana’ya varış ve turumuzun sonu.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ
25 Ekim
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
25.10.2019790.00 TL930.00 TL 790.00 TL0 - 2 Yaş 90.00 TL
3 - 6 Yaş 490.00 TL
7 - 12 Yaş 690.00 TL
0 - 2 Yaş 90.00 TL
3 - 6 Yaş 490.00 TL
7 - 12 Yaş 690.00 TL
Taksitler »

Tunceli - Erzincan - Elazığ Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..