Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Küba & Havana Turu (Ocak 2019)

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Karayiplerde Aşk, Neşe ve Hüznün Hikayesi
Tarihler
Gezilecek Yerler
Santa Clara - Trinidad - Cienfuegos - Varadero
Kalkış Noktaları
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Geceleme
7 Gece - 8 Gün
Konaklama
4* ve 5* Otellerde Konaklama
Ulaşım
Türk Havayolları ile Adana'dan

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

Karayiplerde Aşk, Neşe ve Hüznün Hikayesi

KÜBA & HAVANA TURU

Santa Clara - Trinidad - Cienfuegos - Varadero

25 Ocak - 03 Şubat 2019
Tüm Turlar + 7 Kahvaltı + 7 Öğle Yemeği + 4 Akşam Yemeği DAHİLL!!!
Mercan Resifleri Keşfi Turu + Amerikan Arabalar ile Havana Turu  DAHİLL!!!

 

1. Gün: 25 Ocak 2019 Cuma Adana – İstanbul – Havana / Küba

Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar Terminalinde saat 19.00 da buluşma saat 20.25’da TK 2471 THY tarifeli Seferi ile İstanbul’a hareket. Saat 22.10’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış.


2. Gün: 26 Ocak 2019 Cumartesi Adana – İstanbul – Havana / Küba

Pasaport kontrol ve çıkış işlemlerimizin ardından TK 183 sefer sayılı THY uçağı ile 02.25’da Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 07.35’te Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası konaklama yapacağımız 5* Nacional Hotele transfer ve geceleme


3. Gün: 27 Ocak 2019 Pazar Havana – Vinales Vadisi – Pınar Del Rio – Puro Fabrikası

Kahvaltının ardından bölgede düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılıyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Otelde geçireceğimiz kısa dinlenme molamızın ardından Küba müzikleri ile eğleneceğimiz ve akşam yemeğimizi de alacağımız Habana Cafe’ye gidiyoruz. Eğlenceli bir gece sonrası otele dönüş ve geceleme.


4. Gün: 28 Ocak 2019 Pazartesi Eski Amerika Arabaları İle Havana Turu – Che Guevara Evi – Devrim Müzesi

Kahvaltının ardından düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turu  katılıyoruz. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.


5. Gün: 29 Ocak 2019 Salı Cojimar Köyü – Hemingway Müzesi – Habana Cafe

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katılıyoruz. Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan;  ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Yemek sonrası turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüş ve serbest zaman.


6. Gün: 30 Ocak 2019 Çarşamba Cienfuegos – Trinidad

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız Trinidad’ta konaklama yapacağımız 4* BRİSAS DEL MAR HOTEL’e varış. Odalara yerleşmemizin ardından otel plaj ve havuzundan faydalanabilir ve herşey dahil konaklama sisteminde kalacağımız otelde yerel lezzetleri de tatma imkanı bulabiliriz.


7. Gün: 31 Ocak 2019 Perşembe Trinidad – Santa Clara – Varadero

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. 5* GRAND MEMORİES VARADERO HOTELE varış. Odalara yerleşmemizin ardından otel plaj ve havuzundan faydalanabilir ve herşey dâhil konaklama sisteminde kalacağımız otelde yerel lezzetleri de tatma imkânı bulabiliriz.


8. Gün: 01 Şubat 2019 Cuma Cayo Blanco Adası – Mercan Resifleri Keşfi - Varadero

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Katamaran turuna çıkıyoruz. Katamaran Crucero Del Sol Turu için Marina’ya gidiş. Katamaranımızla hareket ederek Cayo Blanco Adası’na gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz, karides vb.) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz. Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Otele geri dönüş. Dileyen misafirlerimiz plaj ve deniz keyfine burada devam edebilirler.


9. Gün: 02 Şubat 2019 Cumartesi Havana / Küba – Türkiye / İstanbul – Adana

Günaydın, otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.35’te İstanbul’a uçuş.


10. Gün: 03 Şubat 2019 Pazar

Saat 10.10 İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK 2462 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.40’da Adana’ya hareket. Saat 16.10’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Küba & Havana Turu (Ocak 2019) Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..