Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Paris & Benelüx Turu (EKİM)

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Herşey Dahil / Türk hava Yolları ile / Ekstra Tur Ücreti Yok!!!
Tarihler
Gezilecek Yerler
BELÇİKA - FRANSA - LÜKSEMBURG - HOLLANDA
Kalkış Noktaları
ADANA ŞAKİRPAŞA HAVAALANI
Geceleme
6 Gece / 7 Gün
Konaklama
Metz & Paris & Brüksel & Amsterdam
Ulaşım
Türk Hava Yolları ile Adana'dan

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

PARİS & BENELÜX

 

BELÇİKA - FRANSA - LÜKSEMBURG 

HOLLANDA

 

LÜKSEMBURG - REMİCH - SCHENGEN - METZ (1) - PARİS (3)

ŞATOLAR - BRUGGE - BRÜKSEL (1) - DELF – ROTTERDAM  

AMSTERDAM (1) - MARKEN & VOLENDAM

 

23 - 29 EKİM 2018

 

THY İLE ‘’ADANA ÇIKIŞLI’’

 

TÜM TURLAR & 5 AKŞAM YEMEĞİ & 1 ÖĞLE YEMEĞİ

YURTDIŞI HARCI & SİGORTALAR & VERGİLER DAHİL !!!


1. Gün: Adana - İstanbul / Lüksemburg - Remich - Schengen - Metz

Sabah 04.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK 2453 sefer sayılı uçuş ile 06.05’de İstanbul’a hareket. 07.40’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK 1353 sefer sayılı uçuşu ile 09.10’de Lüksemburg’a hareket. 11.25 ‘da Lüksemburg’a varış ve havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüze yerleştikten sonra turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın yüz ölçümü ve nüfus yoğunluğu açısından en küçük ülkelerinden bir tanesi olan fakat kişi başı milli gelir açısından hatırı sayılır zenginliğe sahip Lüksemburg sakin yaşantısı ile ilginizi fazlasıyla çekecek. Petrus Vadisi’nin korunagelmiş doğası dar sokakların açıldığı küçük şehir meydanı, Katedral ve Dükler Sarayı kısa bir yürüyüş ile bitireceğiniz şehir turunda göreceğiniz güzelliklerdir. Lüksemburg gezimizin ardından Remich Kasabası'na gidiyoruz. Burada Almanya ile Lüksemburg'u birbirinden ayıran Moselle Nehri üzerindeki köprüden Remich'i görüyoruz. Remich’de kısa bir mola sonrası 3 ülke sınırının kesiştiği yol ayrımında aynı anda 3 ülke sınırına giriş ve çıkış yaparak yolumuza devam ediyoruz. Moselle Nehri boyunca eşsiz manzaralar görerek Schengen’e geliyoruz. Shengen Birliği Anıtı önünde fotoğraf molası sonrası Fransa’nın Lorraine Bölgesinde yer alan Metz’e hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası geceleme.


2. Gün: Metz - Paris - Montmarte Tepesi

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Orta Çağ ve Rönesans dönemi eserlerinin yaygın olduğu Mosel ve Seille Nehri kıyılarında yer alan kentte panoramik şehir turu esnasında Almanlar Kapısı, Tren Garı ve Saint Loui Meydanı başlıca göreceğimiz yerlerdendir. Metz sonrası Paris’e yolculuk. Yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası Paris’te ilk olarak füniküler ile Montmarte Tepesi’ne çıkacağız. Bohem yaşamının hala devam ettiği namı diğer ressamlar tepesinde Sacre - Coeur‘ü (Adaklar Kilisesi) göreceğiz. Paris’i kuş bakışı izleyebileceğiniz zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıp konaklayacağımız otele yerleşme ve geceleme.


3. Gün: Paris - Eyfel - Seine Nehri Turu - Notre Damme Katedrali

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Paris gezimize başlıyoruz. Tarih ve sanatın başkenti Paris’te ilk olarak Eyfel Kulesi’nin ikinci katına çıkıp Seine Nehri’nin etrafında bir birinden harika yapıları ve Paris’i panoramik olarak izleme sansımız olacak. Eyfel Kulesi sonrası ikinci durağımız tekne ile Seine Nehri gezisi… Şehri ortadan ikiye ayıran Seine Nehri gezimiz sırasında Amerikan Kilisesi, Millet Meclisi Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi Cite Adası, Adliye Sarayı Conciergerie Hapishanesi, Louvres Sarayı gibi Paris’e sembol olmuş binaları ve Seine Nehrini gerdanlık gibi süsleyen köprüleri göreceğiz. Tekne turu sonrasında Paris ile bütünleşen Notre Damme Katedral ‘ini görüp serbest zaman vereceğiz. Tüm gün sürecek keyfli bir Paris turu sonrasında akşam yemeğimizi alıp otele dönüyoruz.


4. Gün: Loire Vadisi – Chenonceau Şatosu – Chambord Şatosu - Paris

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından “Şatolar Vadisi” olarak anılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Loire Vadisi gezimize başlıyoruz. Loire Vadisi gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 13.yy’da nehir üzerine inşa edilen ve büyüleyici mimarisi ile vadinin incisi kabul edilen Chenonceau Şatosu. Hanımlar Şatosu adıyla da anılan şatonun gezilmesinin ardından bölgenin en büyük Şatosu olan Chambord Şatosu’nu gezip verilecek fotoğraf molasının ardından Paris’e dönüş ve akşam yemeği sonrası geceleme.


5. Gün: Paris - Brugge - Brüksel / Belçika

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Paris’e veda edip Belçika’nın rüya şehri Bruges’e gidiyoruz. 3 saatlik yolculuk sonrasında Avrupa’nın en romantik şehirlerinden Brugge’a varıyoruz.  ‘’Ölmeden önce görülmesi gereken 100 yer’’ listesinde yer almış ve kendinizi muhteşem bir orta çağ masalının içinde bulacağınız kentte Kuğular ile dolu kanallar, manastırlar, Brugge’e özgü ortaçağ evleri ve muhteşem çevre düzeni sizi karşılayacak. Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan ve Ortaçağdan bugüne kadar orijinalliğinden hemen hemen hiçbir şey kaybetmemiş bu masal şehrini gezdikten sonra Brüksel’e hareket ve panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. (Expo, Atomium, Çin ve Japon Evleri, Kraliyet Sarayı ve Grand Palace) Brüksel şehir meydanında vereceğimiz serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi alıp konaklama yapacağımız otele yerleşiyoruz.


6. Gün: Brüksel - Rotterdam - Delft - Amsterdam

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Hollanda’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası ilk olarak Rotterdam’a geliyoruz. Panoramik tur ve limanda kısa fotoğraf molası sonrasında Hollanda’nın en tarihi şehirlerinden olan Delft’e geçiyoruz. Ünlü Rönesans ressamı Vermeer’in İnci Küpeli Kızı yaptığı tarihi şehirde zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Delft gezimizin ardından Hollanda’nın gizli başkenti Den Hague (Lahey) şehrine hareket ediyoruz. Yol üzerinde Schevinengen’de durup okyanus ve uzun kumsalları görüyoruz ve ardından rotamızı Amsterdam’a çeviriyoruz. Konaklayacağımız otele yerleşme ve dinlenme molası sonrasında Amsterdam Gece Turu için otelden çıkıyoruz. Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından otele dönüş ve geceleme.


7. Gün: Markeen & Volendam - Amsterdam / İstanbul - Adana

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Büyük Hollanda Turuna çıkıyoruz. Hollanda’nın en güzel köyleri ve şehirlerini içeren bu turumuzda ilk olarak Hollanda’nın tüm kartpostallarına konu olan ünlü değirmenler bölgesi Zaanse Schanse’a gidiyoruz. Değirmenleri yakından görüp fotoğrafladıktan sonra bir zamanlar geçimini balıkçılıkla sürdüren şirin Marken adası ikinci ziyaret noktamız olacak. Adanın karakteristik sivri çatılı yeşil ve siyah evleri sizleri kendine hayran bırakacak. Liman bölgesinde serbest zamanın ardından Volendam’a geçeceğiz. Birbirinden çeşitli hediyelik eşya dükkânları aynı zamanda sizlere ucuz alışveriş imkânı sunacak. Burada alacağımız öğle yemeği sonrasında Amsterdam’a dönüş ve serbest zaman. Bu zaman zarfında dilerseniz (ekstra) kanal turuna katılabilirsiniz. Amsterdam sokaklarını birde gündüz gezme imkânı bulduktan sonra Amsterdam Havaalanına gidiyoruz. Thy kontuarında biletleme işlemlerimizi yaptıktan sonra Türk Hava Yolları TK 1956 sefer sayılı çağı ile saat 23.10’de İstanbul Atatürk Havalimanına uçuyoruz. Saat 03.35 inişimizi takiben, saat 05.00 TK 2454 THY Uçağı ile Adana’ya uçuş ve saat 06.30’ta Adana’da turumuzu sonlandırıyoruz.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Paris & Benelüx Turu (EKİM) Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..