Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Erciyes & Kapadokya Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Her hafta Sonu + Sucuk Ekmek Dahil
Tarihler
Gezilecek Yerler
Erciyes & Kayseri & Kapadokya
Kalkış Noktaları
ADANA İSTASYON MEYDANI
Geceleme
1 Gece 2 Gün
Konaklama
Kapadokya Lodge Otel & Double Tree Hilton Otel Konaklama
Ulaşım
LÜKS TURİZM OTOBÜSLERİ İLE

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

ERCİYES & KAPADOKYA

 

HER HAFTA SONU – 1 GECE / 2 GÜN

 

KAPADOKYA LODGE & HİLTON OTEL KONAKLAMA ALTERNATİFLERİ

 

ERCİYES SUCUK BARBEKÜ DAHİL…

 

GEZİ TARİHLERİ

ARALIK 2017: 09 - 10 ARALIK, 16 - 17 ARALIK, 23 - 24 ARALIK, 

 

OCAK  2018: 06 - 07 OCAK, 13 - 14 OCAK, 20 - 21 OCAK, 27 - 28 OCAK

 

ŞUBAT 2018: 03 - 04 ŞUBAT, 10 - 11 ŞUBAT, 17 - 18 ŞUBAT, 24 - 25 ŞUBAT

 

MART 2018: 03 - 04 MART, 10 - 11 MART, 17 - 18 MART, 24 - 25 MART

 

 

 

1. Gün: Adana - Niğde - Erciyes - Kayseri - Nevşehir

Sabah saat 06.15’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 06.30 da otobüste Poaça / Sandeviç – içecek ikramı ile kahvaltımızı yaparak, Niğde – Develi yolu üzerinden Erciyes’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 10.30’de Erciyes’e varış ve serbest zaman. Kayak – Teleferik vb. aktivitelerden faydalanabiliriz. Saat 12.00 sularında alacağımız sucuk barbekü öğle yemeğimizin ardından kaldığımız yerden kar eğlencelerimize devam ediyoruz. Saat 15.00 sularında Erciyes’ten ayrılıp Kayseri’ye hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu eşliğinde Kale Surlarını, Hunat Camii ve Külliyesini, Selçuklu Kümbetlerini görerek şehir merkezine geliyoruz. Burada kısa bir serbest zaman veriyoruz. Bu esnada yöreye özgü meşhur pastırma ve sucuklardan satın alabilirsiniz. Alışveriş molamızın ardından Kapadokya’ya seyahatimize devam edip Kapadokya’da konaklama yapacağımız Otele varış ve yerleşme. İsteyen misafirlerimiz otelin kapalı yüzme havuzundan faydalanabilir (Havuz İmkanı Sadece Hilton Otel Seceneğinde Geçerlidir). Otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrasında isteyen misafirlerimizle birlikte (ekstra) Türk Gecesi eğlencesine gidiyoruz. Eğlencemizin ardından otelimize dönüş.


2. Gün: Kapadokya - Ürgüp - Avanos - Uçhisar - Göreme - Adana

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından saat 08.30’da otelden ayrılıyoruz. Gezimize ilk olarak Güvercinlik – Uçhisar Kalesi anlatımı ve fotograf molası ile başlıyoruz. Burada ayrıca kurutulmuş kayısı – üzüm ve kuruyemiş satın alabilirsiniz. Göreme panoramada vereceğimiz molanın ardından Avanos’a gidiyoruz. Kızılırmak çevresinde kurulmuş ve çömlekçilik ile ünlenmiş Avanos’ta yapacağımız panoramik şehir turumuzun ardından bölgeye özgü volkanik bir taş olan Onyx Taşı işleme atölyesinde bilgi aldıktan sonra satış mağazasını ziyaret ediyoruz. Onyx atölyesi gezimizin sonrasında ekstra öğle yemeğimizi alıp çömlek yapım atölyesine gidiyoruz. Aramızdan bir kişinin de çamuru işleyerek kendine özgü eserler üreteceği eğlenceli animasyonu izledikten ve alışveriş yaptıktan sonra Paşabağları’na gidiyoruz. St. Simon Şapeli kalıntılarını ve bölgede ender rastlanan üç başlı mantar kaya oluşumlarının bulunduğu bölgeyi gezdikten sonra Dervent Vadisi ya da Hayal Vadisi olarak da bilinen peri bacası oluşumlarının bulunduğu Develi Vadiyi geçerek Ürgüp’e gidiyoruz. Bağcılık ile ün yaparak dünyaca ünlü şaraplar üreten kentimizde Turasan Şarap Fabrikası’na gidiyoruz. Tadım ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimize vereceğimiz serbest zaman sonrasında Adana’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Yaklaşık olarak saat 21.00 sularında Adana’ya varış. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Uyarı: Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir. 

Erciyes & Kapadokya Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..