Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Safranbolu & Kastamonu & Ilgaz Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Haftasonu Turu Safranbolu Konaklama
Tarihler
Gezilecek Yerler
Yörükköyü - Cici Han - Münire Medresesi - Arasta Çarşısı - Şerife Bacı Anıtı
Kalkış Noktaları
ADANA İSTASYON MEYDANI
Geceleme
1 Gece 2 Gün
Konaklama
Konak Otelde Yarım Pansiyon
Ulaşım
LÜKS TURİZM OTOBÜSLERİ İLE

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

Tarihi Konaklar ve Taş Sokaklar Arasında

 

SAFRANBOLU & KASTAMONU & ILGAZ

 

 

18-20 OCAK 2019 , 15-17 ŞUBAT 2019,

22-24 MART 2019

 

 

1. Gün: Cuma 1. Gün

Saat 20.45’da İstasyon önünde buluşmamızın ardından saat 21.00 Pozantı – Aksaray – Ankara – Çankırı yol güzergâhından Safranbolu’ya hareket


2. Gün: Cumartesi 2. gün

Sabah 07.00’da Safranbolu’ya varış ve alacağımız kahvaltı sonrası turumuza başlıyoruz. İlk olarak Hıdırlık Tepesi’ne hareket ediyoruz. Türklerin kente geldiklerinde ilk durakladıkları ve belli bir süre yaşadıkları hıdrellez ve yağmur duası kutlamalarını yaptıkları yer olan Hıdırlık Tepesinden önce eski Safranbolu’yu rehberimiz anlatımında tanıyacağız ve kısa bir fotograf molasının sonrasında geçmişe yolculuğumuza başlıyoruz. Kısa bir yürüyüş sonrasında kendinizi hala Osmanlı dönemini yaşayan bir konağın önünde bulacaksınız. Kaymakamlar Evi. Konağın ilginç mimarisi ve o dönemin yaşam tarzı sizleri büyüleyecek. Kaymakamlar evi gezimizin ardından yürüyüşümüze devam ediyoruz ve Safranbolu’nun konaklama ve ticaret merkezi olan Cinci Han’ı görerek Arasta Çarşısına geliyoruz. Burada ahşap ve bez dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz, yol boyunca size ikram edilen safranlı lokumların tadına bakabilir ve bunlardan satın alabilirsiniz. Safranbolu gezimizin ardından Yörükköyü’ne hareket ediyoruz. Burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Kastamonu 5* İksir Otel’e hareket. Akşam otelde alacağımız yemek sonrası geceleme.


3. Gün: Pazar 3. gün

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Kastamonu şehri turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Münire Medresesi, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü gezilerimizi yapıp Kastamonu’ya özgü çekme helvaların tadına baktıktan sonra Ilgaz’a hareket ediyoruz. Anadolu’nun en yüce dağına eşsiz yol manzaraları ile çıkıyoruz. Yaban hayatın merkezi konumundaki Ilgaz’da doğayla baş başa geçireceğimiz serbest zaman esnasında teleferik, kızak, kayak gibi kar aktiviteleri ile güzel vakit geçirebilir ve teleferikle çıkabileceğiniz terasta manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ilgaz günümüzün devamında Adana’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Ankara – Aksaray – Ulukışla yol güzergâhından Adana’ya geç saatte varış ve turumuzun sonu. Samba Turizm’e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Turun gidişatını ve amacını engelleyici kötü hava, yol gibi olumsuz durumlarda rehber programı yeniden düzenleme hakkına sahiptir. Geziye çıkmadan önce mutlaka MÜZE KART www.muzekart.com edinin. Gün içerisindeki gezilerimiz yürüyüş ağırlıklı olacağı için rahat kıyafetler tercih etmeniz önerilir. 

Safranbolu & Kastamonu & Ilgaz Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..