Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

2018 Yılbaşında Kuzey Işıkları & Lapland Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
THY İLE ADANA ÇIKIŞLI 4 GECE 5 GÜN TÜM TURLAR DAHİL
Tarihler
Gezilecek Yerler
Rovaniemi - Helsinki - Kuzey Işıkları
Kalkış Noktaları
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Geceleme
4 Gece / 5 Gün
Konaklama
4* Otel'de Konaklama
Ulaşım
Türk Havayolları İle Adana'dan

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

 

YENİ YIL'A KUZEY IŞIKLARININ BÜYÜLEYİCİ GÜZELLİĞİ İLE ASLA UNUTAMAYACAĞINIZ...

 

SİHİRLİ LAPLAND

 

HELSİNKİ - ROVANİEMİ - SANTA CLAUS KÖYÜ -

 HUSKY SAFARİSİ - RAUNA VAHŞİ

YAŞAM PARKI - KAR MOTORLARI İLE KUZEY

IŞIKLARI - BUZ OTEL GEZİSİ - REN GEYİĞİ SAFARİSİ - YILBAŞI GALA YEMEĞİ 

 

TÜM TURLAR DAHİL

 

TÜRK HAVA YOLLARI İLE 4 GECE/5 GÜN

 

 

SADECE 15 KİŞİYE ÖZEL VIP TUR

 

 

1. Gün: Adana - İstanbul - Helsinki

Adana Şakirpaşa havalimanı iç hatlar terminalinde saat 02.30 de buluşma saat 04.10’da, Türk Hava Yollarının TK2451 sefer sayılı uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanına hareket. 05.50 İstanbul’a iniş. Dış hatlardan yine TK1761 sefer sayılı 09.35 Uçağı ile Helsinki’ye gidiyoruz. Saat 12.20’te Helsinki Vantaa Havalimanına varış. Saat 13.00’da bizleri bekleyen özel tur aracımız ve rehberimiz ile şehir turumuza başlıyoruz. Sibelius Anıtı, Kaya Kilise, Pazar Yeri, Senato Meydanı, Uspenski Ortodoks Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Konutu ve Helsinki Katedrali görülecek yerler arasında. Gezilerimizin ardından vereceğimiz serbest zaman sonrasında 4* Sacndic Hotel Helsinki’ye gidiyoruz. Otel giriş işlemlerimizin ardından akşam yemeği ve dinlenme.


2. Gün: Helsinki - Rovaniemi - Santa Claus Köyü Safarisi

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkışımızı yapıp havaalanına gidiyoruz. Norvegian Air ile saat 13.55 Helsinki - Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat 14.35’de Rovaniemi’ye iniş sonrası bizi bekleyen tur aracımızla turumuza başlıyoruz. Saat 15.00 suları olmasına rağmen karanlık bir havanın bizi karşılayacağı Rovaniemi’de, ilk olarak kuzey kutup çizgisini geçeceğimiz Noel Babanın şirin köyüne gidiyoruz. Burada bulunan postaneden sevdiklerinize iletilmek üzere kartpostal atabilirsiniz. Burada Kuzey Kutup dairesini de geçmiş olacağımız için “Kuzey Kutup Gecis Sertifikası” de alacaksınız. Alışveriş için serbest zamanın sonrası 4* Scandic Hotel Rovaniemi’ye varış ve odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman.


3. Gün: Ranua Vahşi Yaşam Parkı – Husky Safarisi – Kuzey Işıkları Safarisi

Saat 08.00 da otelde alacağımız kahvaltı sonrasında saat 09.30 da gezimize başlıyoruz. İlk olarak bölgenin en dip ormanlarında kurulan Ranua Vahşi Yaşam Park’ına gidiyoruz. Parkta yaklaşık 200 çeşit bölge hayvanı bulunmaktadır, Kutup Ayıları, Vaşaklar, Tilkiler, Domuzlar, Yaban Geyikleri ve çok sayıda Kuş bunlardan sadece birkaçıdır. Parkta yapacağımız turumuz sırasında mükemmel fotoğraflar çekme şansına sahip olacağız ve parkın en özel çifti Venüs ve Manasse kutup ayılarını görme fırsatı bulacağız. Vahşi Yaşam Parkı gezimizin ardından, restoranımıza geçiyoruz. Açık büfe öğle yemeğimizi alıp Rovaniemi’deki Geyik Çiftliğine gidiyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası varacağımız geyik çiftliğinde kısa bir ‘’Ren Geyiği Kızak Sürüş’’ deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya Çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken geyik çobanlarının hikâyelerini dinliyoruz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra otelimize gidiyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından saat 18.00 da KAR MOTORLARI İLE KUZEY IŞIKLARI SAFARİSİNE çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda karla kaplı ormanlar ve donmuş nehir üzerinde kutupların doğasına yakından tanık olacağız. Kamp ateşi başında sıcak içeceklerinizi yudumlarken (hava şartları doğrultusunda) kuzey ışıklarını izlemenin doyumsuz hazzını yaşayacaksınız. Gece otele dönüş ve dinlenme.


4. Gün: BUZ OTEL – BUZDA BALIK AVI - HUSK SAFARİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası rehberinizin belirteceği saatte gezimize başlıyoruz. İlk olarak Glass Igloolar ve Buz Otel’in olduğu kompleksi ziyaret ediyoruz. Ardından Buz otelin hemen yakınındaki donmuş nehirde buzda balık avına çıkıyoruz. Şanslıysak donmuş gölde çok balık yakalayabiliriz. Balık avı maceramızın ardından, unutamayacağımız bir safari keyfi yapacağız. Takımımızdaki ‘Husky Köpekleri’ni nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yasayacaksınız. Kızak parkurumuz yaklaşık 18 - 20 km, ama hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş uzunluğunu etkileyebilir. Turumuzun ardından otele dönüyoruz. Saat 18.30’da Yeni yıl gala yemeğimizi aldıktan sonra Rovaniemi’de yeni yıl coşkusunun tadını çıkarabilirsiniz.


5. Gün: Rovaniemi – Helsinki – İstanbul - Adana

Saat 07.00 da otelde alacağımız kahvaltı sonrası saat 08.30 otelden ayrılıp havalimanına gidiyoruz. Norvegian Air ile saat 10.45 te Rovaniemi – Helsinki uçuşumuzu yapıyoruz. Saat 12.20 sularında iniş yapacağımız Helsinki Havalimanından saat 18.10’da TK 1764 THY uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. 21.45’te inişimizi takiben saat 01.35 TK 2476 sefer sayılı İstanbul – Adana uçuşu ile Adana Şakirpaşa Havaalanına uçuyoruz. Saat 03.15 te Adana’ya iniş ve turumuzun sonu. Bir başka Samba Tur organizasyonunda görüşmek üzere.

 

 


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Samba tur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir. 3 Kişilikodalarda 3.yatak uygulaması standart yataktan küçük olabilir. Konsolosluk gerek gördüğünde ilave evrak ve şahsi görüşme talebinde bulunabilir. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama hakkına sahiptir. Şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretlerini kapsamaz. Giriş ücretleri tura katılan misafirlere aittir. Tur sırasında kaybolan veya çalınan eşyalardan acentamız sorumlu değildir. Grup gezilerinde rehber ve grup birlikte hareket etmektedir. Bireysel hareket etmek misafirin kendi tercihidir. Tur programı ve acenta kayıt dosyası bir bütün olup ayrı ayrı düşünülemez. Program üzerindeki herhangi bir yazım hatasından kaynaklı nedenlerden firmamız sorumlu tutulamaz. Yukarıda bahsi geçen konular ile ilgili misafirlere bilgi verildiği ve kabul edildiği varsayılarak tüm konular hakkındaki sorumluluk acentamıza ait olmayıp, tura katılan misafirin sorumluluğundadır. 

2018 Yılbaşında Kuzey Işıkları & Lapland Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..