Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

Bursa & Uludağ & Eskişehir Turu

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
BURSA(1) ESKİŞEHİR (1) 2 GECE KONAKLAMA
Tarihler
Gezilecek Yerler
Bursa - Eskişehir - Uludağ
Kalkış Noktaları
Mersin, Tarsus, Adana Çıkışlı
Geceleme
2 Gece 3 Gün
Konaklama
Bursa & Eskişehir
Ulaşım
Lüks otobüslerle konforlu bir seyahat

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

BURSA & ULUDAĞ & ESKİŞEHİR

 

 

İNKAYA KÖYÜ  - – TOPHANE – BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ-KOZAHAN – ULUCAMİİ 

 

YEŞİL TÜRBE – ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ - SAZOVA PARKI- BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ - ODUN

PAZARI - PORSUK ÇAYI TEKNE GEZİSİ  - BARLAR SOKAĞI

 

GEZİ TARİHLERİ

 

24– 27 OCAK 2019 (SÖMESTRE) / 14 - 17 ŞUBAT 2019

 

 

 

 

1. Gün:

Saat 18.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 19.00 da Ereğli – Konya – Çay – Bozüyük yol güzergâhından Bursa’ya hareket ediyoruz.


2. Gün:

Saat 07.00 sularında Bursa'ya varış. Çekirge semtinden geçerek İnkaya Köyü’ne gidiyoruz. Uludağ’ın eteklerinde bulunan 600 yıllık Tarihi Çınar'da yemyeşil doğa içerisinde köy kahvaltımızı aldıktan sonra Bursa gezimize başlıyoruz. İlk olarak Tophane’ye gidiyoruz. Bursa’yı tepeden gören Tophane’de Tarihi Saat Kulesi, Osman Gazi ve oğlu Orhan Gazi Türbelerini, Saray ve Kale Kalıntılarını gördükten sonra yapımında Hacivat ve Karagöz’ünde çalıştığı Ulu Camii’ye gidiyoruz. Ulu Camii gezimizin ardından Koza Handa serbest zaman veriyoruz. Eskiden ipekböceği kozalarının satışının yapıldığı Koza Han'da yöresel ürünler (dokuma – ipek ve havlu) bulabilirsiniz. Ekstra öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Yeşil Türbe ’ye gidiyoruz. Osmanlı mimarisinde bütün duvarlarının çini ile kaplanmış olduğu tek türbe örneği olan Yeşil Türbe'yi ziyaret ettikten sonra konaklayacağımız 4* Tiera Termal Otel’e varış. Odalara yerleştikten sonra termal havuzların ve Türk hamamının tadını çıkarabilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dinlenme.


3. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 09.00’da otelden ayrılıp teleferiklere binmek üzere otobüsle hareket ediyoruz. Teleferik istasyonuna varış ve manzara dolu teleferik yolculuğu sonrası Uludağ’a varış. Rehberimizin vereceği süre boyunca kayak – kızak ve kar aktivitelerimizi yaptıktan sonra tekrar teleferiklerle aşağı iniş. Tur aracımızla Eskişehir’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Eskişehir’de Sazova Parkı’nı geziyoruz. Sazova Parkı gezimizin ardından Porsuk Çayında ekstra tekne turumuzu yapmak üzere şehir merkezine gidiyoruz. Tekne gezimizin ardından otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası dinlenme.


4. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından saat 08.30 da otelden ayrılıp Eskişehir'e gezimize başlıyoruz. İlk olarak hayranlıkla gezeceğiniz Balmumu Heykeller Müzesi'ni geziyoruz. Türkiye siyasetine ve sanat camiasında iz bırakmış birçok ünlünün heykellerinden oluşan ve güzel bir koreografi ile sizlere sunulan müze gezimizin ardından Odun Pazarı Evleri, Kalaycı Arif Sokağı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni gezip Atlı Han'da Lüle Taşı eserlerinden satın alma imkânı buluyoruz. Ekstra öğle yemeği ardından Adana'ya hareket ediyoruz. Geç saatte Adana'ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka turda görüşmek dileğiyle.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

Bursa & Uludağ & Eskişehir Turu Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..