Telefon 03224591616 - 0545 459 16 16 WhatsApp 0545 459 1616

İskandinavya & Fiyordlar Turu (HAZİRAN)

Arkadaşlarınızla Paylaşın...
Kişi Başı
Açılama
Ekstra Tur Ücreti Yok ADANA ÇIKIŞLI + BERGEN KONAKLAMA DAHİL
Tarihler
Gezilecek Yerler
DANİMARKA - İSVEÇ - NORVEÇ - FYORDLAR
Kalkış Noktaları
ADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI
Geceleme
7 GECE / 8 GÜN
Konaklama
4* OTELLERDE KONAKLAMA
Ulaşım
TÜRK HAVAYOLLARI İLE

Hemen Rezervasyon Yapın

Ödeme tutarını görmek için konaklama bilgilerinizi girip “HESAPLA” butonuna tıklayınız.

Tarih
Yetişkin
Çocuk
1.Çocuk
2.Çocuk
a

İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

 

DANİMARKA (KOPENHAG) - OSLO (NORVEÇ) - STOCKHOLM (İSVEÇ)

 

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

 

EKSTRA TUR ÜCRETİ YOK / AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

 

KOPENHAG - BERGEN - FLAM - GUDVANGEN - MYRDAL - LAERDAL - OSLO

KARLSTAD - STOCKHOLM

 

 BERGEN KONAKLAMA DAHİL

 

ADANA ÇIKIŞLI

 

18-25 HAZİRAN ///  7 GECE - 8 GÜN

 

1. Gün: Adana - İstanbul - Kopenhag - Christianborg – Tivoli Garden

Saat 02.30’da Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşup bilet ve bagaj işlemlerinin ardından THY TK 2451 sefer sayılı uçuşu ile saat 03.50’da İstanbul ’a hareket. 05.30’ da Atatürk Havalimanına varış ve dış hatlar terminalinde pasaport, işlemleri sonrası ardından Türk Hava Yolları TK1783 tarifeli seferi ile saat 07.30'da Kopenhag'a hareket ve 09.50’de varış. Havaalanında bizi bekleyen tur aracımız ile Kopenhag turumuza çıkıyoruz. İskandinav Başkentleri arasında en kalabalık ve en hareketli şehirlerden bir tanesi olan Kopenhag’da Christianborg Kalesi, Black Diamond, Danimarka Kraiyet Ailesi'nin kış mevsimini geçirdikleri ve hakla seslenecekleri durumlarda ünlü balkon sahnelerinin yaşandığı Amelienborg Sarayı, Opera Binası, Langelinie Rıhtımı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli gibi simgeleşmiş yapıları göreceğiz. Şehir turumuzun sonrasında Tivoli Bahçelerine gidiyoruz. Eğlence ve dinlence alanı olan Tivoli Bahçelerinin çevresinde Kopenhag şehrinin tadını çıkardıktan sonra akşam yemeğimizi alıp konaklama yapacağımız otele gidiyoruz. Otele yerleşme ve geceleme.


2. Gün: Kopenhag - Hillerod - Frederiksborg Şatosu - Helsingor

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıp Şatolar ve Riviera turuna çıkıyoruz. Baltık Denizi’nin kıyısında muhteşem manzaralar eşliğinde ilk olarak Hillerod’a varıyoruz. Burada 825 yıllık Danimarka krallığına ait ünlü Frederiksborg şatosunu geziyoruz. Şato ziyaretimiz ardından yaklaşık yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka krallarının kurduğu Kronborg Kalesi’nde ulaşıp fotoğraf molası veriyoruz. Dönüş yolumuzda Danimarka Rivierası olarak bilinen sahil yolundan geçerek limana hareket ediyoruz. DFDS Firmasının Lüks yolcu gemisi ile Oslo'ya hareket ediyoruz. Seyahat esnasında misafirlerimiz geminin Duty Free, Restoran, Eğlence ve Barlarından yararlanabilirler. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.


3. Gün: Oslo – Bergen

Kuzey denizinde birbirinden harika fiyort manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculuk ile alacağımız kahvaltı sonrası kamaraların boşaltılması ve Oslo'ya varış. Oslo’da bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra Bergen’e hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak 6 saat sürecek yolculuğumuzda Çim Çatılı İskandinav Evlerini, Şelaleleri ve yemyeşil zirveleri göreceksiniz. Yolculuğumuzun ardından Kuzeyin en güzel şehri Bergen’e varış. Bergen’de otele yerleşme ve akşam yemeği sonrası Bergen’de misafirlerimizle gece turuna çıkıyoruz. Torget Balık Pazarı, UNESCO Dünya Mirası Listesi‘nde bulunan Bryggen Eski Kent Merkezi ve Bergen Katedrali göreceğimiz noktalar arasında. Bergen şehir turumuzun sonrasında geceleme otelimizde.


4. Gün: Bergen – Gudvangen – Flam – Myrdal – Laerdal – Fiyortlar – Oslo

Otelde kahvaltımızın ardından fiyortları keşfedeceğimiz bir güne başlıyoruz. Otelden çıktıktan sonra Gudvangen’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuk sonrası varacağımız Gudvangen’de kısa bir serbest zaman sonrası teknemize binip ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük Fyordunu gezerek irili ufaklı birçok şelaleyi fotoğraflama şansı yakalayacağız. Flam’da bitecek tekne turumuzun sonrasında, Oslo’ya hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan geçerek 12.yüzyıldan kalan ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp akşam gec saatte Oslo’ya varacağız. Dolu dolu bir günün sonunda otele yerleşme ve akşam yemeğimizin ardından Oslo’daki otelimizde geceleme.

 


5. Gün: Oslo (Norveç) - Şehir Turu

Otelde kahvaltımızın ardından Oslo turumuz için saat 09.00’da otelden çıkıyoruz. Norveç'in başkenti ve aynı zamanda bulunduğu eyaletin adıdır. Kopenhag, Stockholm ve Helsinki'nin ardından İskandinavya'nın 4. büyük şehri olan Oslo, 1049 yılında III.Harald tarafından kurulmuştur. Panoramik olarak yapacağımız Oslo şehir turunda; Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından saat 18.00 sularında Oslo'daki otelimize dönüş ve akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.


6. Gün: Oslo – Karlstad – Stockholm (İsveç)

Sabah kahvaltısının ardından saat 08.30’da Stockholm’e hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Viking Ortaçağ kentlerinden olan Karlstad’da mola vereceğiz. Mini Karlstad turu sonrasında ekstra öğle yemeğimizi alıp Stockholm'e doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Panoramik şehir turu sonrası otele varış, akşam yemeği ve geceleme Stockholm’deki otelde.


7. Gün: Stockholm Şehir Turu

Sabah kahvaltı sonrası Stockholm turumuz için otelden çıkıyoruz. 13. yüzyıldan bu yana İskandinavya'nın siyaset, ekonomi ve kültür merkezi konumunda bulunan kent, Malaren Gölü'nün Baltık Denizi ile birleştiği kanalda yer alan ve Stockholm Takım Adaları olarak bilinen 14 ada üzerinde kurulmuştur. Şehre, İsveç'ce de kütük, eski Almanca'da ise sağlamlaştırma anlamına gelen stock ve adacık anlamına gelen holm kelimelerinden türeyerek Stockholm adı verilmiştir. Varışımızı takiben panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Gamla Stan Adası (1754 yılında inşa edilmiş olan Kungliga Slottet Kraliyet Sarayı, İsveç kraliyet ailesinin resmi rezidansıdır. Avrupa’nın en büyük kraliyet saraylarından biri olan büyüleyici yapı, bir Orta Çağ sarayının yıkıntıları temel alınarak barok stilinde yeniden inşa edilmiştir. Sarayın 608 odasından birçoğunun yanı sıra; Devlet Salonu, Kraliyet Hazineliği, Şövalye Birliklerinin Daireleri, III. Gustav Antika Müzesi, Kronor Müzesi ve Kraliyet Şapeli gibi bölümler de halkın ziyaretine açıktır. Sarayın önünde her cumartesi ve çarşamba 12.15, pazar günleri ise 13.15 saatlerinde üniformalı askerler tarafından nöbet devir teslim töreni gerçekleşmektedir.), Kraliyet Sarayı, Tiyatro Binası, Belediye Sarayı (İsveçlilerin oylarıyla ülkenin en güzel binası seçilen bina, 1911 yılında Ragnar Östberg tarafından art deko stilinde inşa edilmiştir. Altın mozaikler ve renkli camlarla süslü olan büyüleyici bina içerisinde her yıl Nobel Ödülü Yemeği düzenlenmektedir) Kunpsrad Parkı, Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.


8. Gün: Djugarden - Vasa Müzesi - Stockholm - İstanbul - Adana

Sabah kahvaltı sonrası İskandinav yarım adasının en güzel şehri olan Stokholm’ü detaylı bir şekilde tanıma fırsatı buluyoruz. Turumuza ilk olarak Djurgarden Adası'ndan başlıyoruz. Bir zamanlar İsveç Kraliyet Ailesinin av mekânı olan, günümüzde ise birçok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa Müzesi'dir. Orijinal parçalarının %95’ten fazlasının korunduğu tam bir Viking hazinesi olan gemiyi hayranlıkla izleyecek ve gezeceksiniz. Vasa sonrası panoramik şehir turumuzu yapıp Havaalanına gidiyoruz. Türk Hava Yolları TK 1796 seferi ile saat 18.15’de İstanbul Atatürk Havalimanı'na hareket. Saat 22.45'de İstanbul'a varış ve İç hatlar terminaline geçerek yine THY TK 2476 sefer sayılı saat 02.20 uçuşu ile Adana’ya hareket. Saat 04.00 Adana’ya varışımızı takiben turumuzun sonu. Bir başka turumuzda görüşmek üzere hoşçakalın.


HAREKET TARİHİ VE SAATLERİ

* Programımızda yer alan bazı otellerin DBL odaları bulunmamaktadır. Yani yataklar 2 adet tek kişilik yataklardan oluşmaktadır. Bazı otellerde ise yataklar birleştirilmektedir. 3. yatak ek yatak olup yaklaşık 120 cm'dir.

*  Gemi konaklaması iç kabin olup, yataklar twin'dir.

*  İçerik aynı kalmak kaydıyla gezi programında değişiklikler olabilmektedir.

* Gezimize kayıt yaptıran yolcularımız Acentamız Genel Koşullarını kabul etmiş sayılırlar. Geziye katılanlarla Satış Sözleşmesi yapılacaktır. Kesin kayıtlarda lütfen Tur Kayıt Formu’nu dikkatlice doldurunuz ve geçerli pasaportunuzun fotokopisini mutlaka bize iletiniz.

*  Pasaport ismi, vb. olabilecek yanlışlıklarda acentamız sorumluluk alamamaktadır.

*  Gezi programına Seyahat Sağlık Sigortası herkes için dahildir.

* Tur kaydı itibari ile biletleme işlemi yapılacak olup iptal tarihine bakılmaksızın bilet bedelinin tamamı ceza olarak kesilmektedir. Tur satın alındıktan sonra yapılacak değişiklik işlemleri ancak bilet iptali ve bilet bedeli kadar ceza karşılığında gerçekleştirilecektir. Turu satın alan misafirlerimiz bu maddeleri kabul etmiş sayılırlar. Tur tarihine 7 gün ve daha az kala yapılan iptallerde sözleşmede yer alan iptal koşulları geçerlidir. Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır.

* Samba tur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

* Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Eşli çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir.

İskandinavya & Fiyordlar Turu (HAZİRAN) Hakkındaki görüşleriniz

YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBE İLE HİZMETİNİZDEYİZ

Yurtiçi ve yurtdışı turlarımızla daima sizlerin hizmetinde ve yanınızdayız..